رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان:
رفع مشکل توزیع مرغ در لرستان/مشکلی برای تولید مرغ نداریم

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان، اسفندیار حسنی مقدم اظهار داشت: استان لرستان با ۱.۸ میلیون نفر جمعیت، حدود ۲.۲ درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است.

وی به میزان تولید گوشت مرغ در استان لرستان اشاره کرد و افزود: سالانه ۸۰ هزار تن مرغ در لرستان تولید می شود که این میزان تولید نزدیک به سه درصد تولید گوشت مرغ در کشور است.

رئیس جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: این اعداد به معنای این است که در استان لرستان مازاد تولید گوشت مرغ داریم.

وی تصریح کرد: در دو هفته پایانی سال گذشته به طور متوسط در هر شبانه روز حدود ۲۸۰ تن مرغ کشتار شده این در حالی است که نیاز روزانه استان با سرانه مصرف ٣٠ کیلو گرم برای هر نفر در سال، بین ١٢٠ تا ١٤٠ تن در روز است.

وی به میزان کشتار مرغ در فرودین ماه امسال اشاره کرد و گفت: در نیمه اول فروردین ماه غیر از ایام تعطیل در هر شبانه ‌روز مازاد بر مصرف نیاز استان مرغ کشتار شده و حتی در شب منتهی به ١٣ نوروز که روز تعطیلی بود ما کشتارگاه‌ها را موظف به کشتار کردیم و بیشتر از ۱۳۰ تن مرغ کشتار شد.

حسنی مقدم تصریح کرد: همه عوامل ستاد تنظیم بازار در تلاش هستند که مشکلات توزیع مرغ حل شود چرا که در تولید گوشت مرغ هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

وی گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور قیمت مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ١۰۰ تومان و مرغ آماده طبخ برای مصرف کننده ۲۴۹۰۰ تومان تعیین شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا