مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان:
هلال احمر لرستان به 27 حادثه در ایام نوروز امداد رسانی کرد

صارم رضایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: نیروهای هلال احمر در قالب تیم های تخصصی برای امدادرسانی در ایام تعطیلات نوروز آماده شده بودند که در مجموع 94 نیرو برای امداد رسانی در حوادث نوروز اعزام شدند.

وی افزود: در این مدت 27 حادثه در استان رخ داد که از این تعداد 14 حادثه جاده ای، شش مورد خدمات حضوری، دو مورد شهری و پنج حادثه کوهستان بود که حادثه دیدگان این حوادث 82 نفر بوده اند و در حوادث کوهستانی نیز به هفت نفر امداد رسانی صورت گرفته است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: کل آسیب دیدگان در این حوادث 79 نفر بودند که 54 نفر در حوادث جاده ای آسیب دیده و 13 نفر از آنها خدمات حضوری دریافت کردند.

رضایی عنوان کرد: در امدادرسانی های صورت گرفته 12 نفر به بیمارستان انتقال داده شدند و به 10 نفر خدمات امدادی به صورت سرپایی دریافت کردند؛ با توجه به اینکه در برخی از حوادث خصوصا حوادث کوهستانی شرایط جوی و صعب العبور بودن، اجازه امدادرسانی را نمیداد، سه عملیات امداد هوایی نیز صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: 23 دستگاه آمبولانس برای حوادث ایام نوروز اعزام شد و همچنین نیروهای هلال احمر پنج مورد رها سازی را انجام دادند. در مجموع 34 تیم عملیاتی برای ارائه خدمات جاده ای و کوهستان در ایام تعطیلات نوروز اعزام شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا