استاندار لرستان:
روزهای سخت کرونا در لرستان/ آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونایی رو به افزایش است

به گزارش سفیر افلاک، سید موسی خادمی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا که در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: وضعیت استان به لحاظ شیوع موج جدید کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به بیش از هزار نفر، بستری ها به بیش از ۱۷۰ نفر و مرگ حدود ۷ نفر در روز خطرناک است که این آمارهای کرونا نشان از وقوع روزهای سختی دارد که اگر مراقبت نشود، شرایط نسبت به موج های قبلی بدتر خواهد بود.

وی افزود: با توجه به شرایط قرمز کرونایی، فعالیت برخی اصناف و مشاغل تعطیل و برگزاری هرگونه مراسم سیاسی، مذهبی، فرهنگی، اداری، عزاداری یا عروسی ممنوع است و در صورت تخلف با افرادی که این جلسات و تجمعات را ایجاد کرده اند، برخورد قانونی می شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز از برگزاری هرگونه تجمع انتخاباتی خودداری کنند و فرمانداران و بخشداران نیز در صورت مشاهده تخلف، قاطعانه برخورد قانونی کنند.

خادمی عنوان کرد: ادارات، بانک ها، ناوگان حمل و نقل عمومی، مساجد، سینماها، مراکز گردشگری و تمامی اماکن نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی اهتمام ویژه داشته باشند و از ایجاد تجمع و ارائه خدمات به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند خودداری صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در اعمال دستورالعملها و محدودیت ها اقدام کنند، گفت: معیار ارزیابی مدیران، عملکرد آنها در زمینه مقابله با کرونا خواهد بود و نتایج این ارزیابی اردیبهشت ماه اطلاع رسانی می شود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: دو هفته سخت را پیش رو خواهیم داشت و در زمینه سلامت مردم با کسی تعارف نداریم و لازم است مردم نیز در این شرایط به عنوان ناظر عمل کنند و نسبت به اطلاع رسانی تخلفات به دستگاه های ذیربط مانند دادستانی، نیروی انتظامی، علوم پزشکی و استانداری اقدام کنند تا برخورد قانونی صورت گیرد.

خادمی افزود: همکاری مردم و دستگاه ها نقش مهمی در کنترل و مهار کرونا دارد که انتظار می رود با رعایت بیش از پیش دستورالعمل های بهداشتی در هفته های پیش رو بتوانیم از این موج به خوبی عبور کنیم البته معیشت مردم دچار مشکل می شود ولی سلامت از اهمیت بالاتری برخوردار است و مجبوریم به قیمت حفظ سلامت از برخی فعالیت ها چشم پوشی کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا