نماینده ولی فقیه در لرستان مطرح کرد:
ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای اجرای برنامه‌های دینی در ماه مبارک رمضان

به گزارش سفیر افلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در جلسه هماهنگی ماه رمضان اظهار داشت: در آستانه ماه مبارک رمضان، چه خوب است که چشم، گوش و قلب ما هم روزه دار باشد و بهره برداری لازم را در جهت رشد و ارتقای معنوی داشته باشیم و برکات معنوی این ماه نصیب امت اسلامی شود.

وی با اشاره به رعایت شئونات اسلامی افزود: متاسفانه در سال‌های قبل در سطح شهر شاهد صحنه‌هایی از عدم رعایت شئونات رمضان بودیم که شایسته استان تمام شیعه و اسلامی لرستان نیست.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی باید این مسائل را بیان کنند که بی تفاوتی به رعایت شئونات اسلامی و دینی سبب می شود تا به نقطه اول برگردیم.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی عنوان کرد: جهت رعایت شئونات ماه مبارک رمضان با همکاری سازمان‌های مربوطه و اتحادیه اصناف باید با برنامه ریزی های انجام شده فضایی فراهم شود که در سطح استان شئونات ماه مبارک رمضان رعایت شود.

وی با بیان اینکه از اظهار نظرهای قطعی و متفرقه با توجه به اینکه رنگ شهرها متفاوت است باید پرهیز شود، گفت: شرایط شهرها و بخش‌ها و روستاها متفاوت است، این تعبیر که در مسجد را پلمب کنیم یا تعطیل کنیم اظهار نظرهایی است که نیاز به تعمق بیشتر دارد و باید پرهیز صورت گیرد.

نمانیده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر تامین کالاهای اساسی در ماه رمضان خاطرنشان کرد: تهیه اقلام و توزیع مناسب آنها به عهده ستاد تنظیم بازار است که بایستی با برنامه ریزی دقیق از تولید تا مصرف را پیش بینی کنند..

شاهرخی با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ابتلای به ویروس را تا حد بالایی کاهش می‌دهد و جلسات و مراسمات مذهبی و دینی ما هم فاصله رعایت می‌شود و دلیلی ندارد به صورت یکسان همه محافل و اجتماعات را ببینیم، گاهی می‌گویند با برگزاری مراسم عادی انگاری می‌شود اما این دلیل قابل قبولی نیست.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر مجالس مذهبی در این مدت تعطیل بوده است به غیر از نماز جمعه که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده اما اینکه مراسم دینی و مذهبی را با این دلایل و با عنوان عادی انگاری تعطیل کنیم پذیرش این موضوع، دشوار است و با توجه به اینکه وضعیت شهرها هم متفاوت است می‌توان مراسم را با رعایت پروتکل‌ها بهداشتی برگزار کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ظرفیت فضای مجازی جهت برگزاری برنامه‌های ماه مبارک رمضان تصریح کرد: می‌توان بسیاری از برنامه های ماه مبارک رمضان را در فضایی متفاوت‌تر برگزار کنیم.

شاهرخی گفت: امیدواریم در ماه مبارک رمضان کمک‌های مومنانه توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، ستاد مشارکت‌ های مردمی، ستاد مقابله با کرونا و سایر سازمان‌های مسئول بیش از گذشته ادامه داشته باشد تا بتوانند خدمات بهتری به جامعه هدف و نیازمندان ارائه دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا