مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد:
برداشت آب 1580 حلقه چاه غیر مجاز در لرستان

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای لرستان، داریوش حسن نژاد با بیان اینکه چاه‌های فاقد پروانه در حال تعیین تکلیف است، اظهار داشت: در پلدختر، بیرانشهر، خرم‌آباد، الشتر، کوهدشت، نورآباد و رومشکان که شامل حوضه آبریز کرخه هستند ۲۳۵حلقه چاه فرم یک و ۲۵۴حلقه چاه فرم پنج وجود دارد.

وی افزود: در شهرستان‌های ازنا، دورود، الیگودرز و بروجرد که جزء حوضه آبریز کارون بوده ۳۳۰ حلقه چاه فرم یک و ۳۶۳ چاه فرم پنج وجود دارد و متوسط تولید آب سطحی در درازمدت در دو حوضه آبریز کرخه(سیمره، کشکان و مولاب) و کارون بزرگ(سزار و بختیاری)، هفت میلیون و ۹۷۴ هزار مترمکعب اعلام شده است که متوسط خروجی آب سطحی لرستان در درازمدت ۱۲هزار و ۵۰۰ میلیون مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: مصارف آب زیرزمینی و سطحی در حوضه آبریز کرخه، ۶۰۷.۹ میلیون مترمکعب است که در بخش کشاورزی ۵۱۴.۸، صنعت ۱۱.۳ و شرب ۸۱.۸ میلیون مترمکعب مصرف می‌شود.

حسن‌نژاد بیان کرد: مصارف آب زیرزمینی و سطحی در حوضه آبریز کارون ۵۸۶.۲ میلیون مترمکعب است که در بخش کشاورزی ۵۱۵.۱، صنعت ۱۶.۹و شرب ۵۴.۲میلیون مترمکعب مصرف می‌شود.

وی با اشاره به انسداد چاه های غیر مجاز گفت: از مجموع  9 هزار و ۱۳ چاه در لرستان، هفت هزار و ۴۳۳ حلقه مجاز و هزار و ۵۸۰ حلقه غیرمجاز است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا