حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد:

آتش‌سوزی تالاب بیشه‌ دالان بروجرد مهار شد

آتش‌سوزی تالاب بیشه‌ دالان بروجرد مهار شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد از مهار آتش‌سوزی در تالاب بیشه دالان این شهرستان توسط محیط‌بانان و آتش‌نشانان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک» به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، اصغر بلکی‌وند اظهارداشت: پس از دریافت گزارشات مردمی مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در اراضی جنگلی تالاب بیشه دالان، بلافاصله نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این اداره با همکاری پرسنل آتش‌نشانی شهرستان به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: این آتش‌سوزی که حدود چهار هکتار از اراضی جنگلی تالاب را در بر گرفته بود با تلاش محیط‌بانان این اداره و حضور به موقع نیروهای آتش‌نشانی شهرستان بروجرد مهار شد و از گسترش بیشتر آتش‌سوزی جلوگیری به‌عمل آمد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد عنوان کرد: پیگیری‌های لازم برای شناسایی عاملان این آتش‌سوزی در حال انجام است و در صورت عمدی بودن این آتش‌سوزی به منظور تغییر کاربری و تبدیل این گنجینه مهم و ارزشمند خدادادی به اراضی کشاورزی توسط افراد سودجو، پیگرد قانونی لازم با همکاری دستگاه قضایی صورت خواهد پذيرفت.

تالاب زیبای بیشه دالان در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر بروجرد و در دشت سیلاخور قرار گرفته ‌است که این تالاب زیستگاه پرندگان مهاجری ‌است که برخی ماه‌های سال را در این منطقه می‌گذرانند، علاوه بر آن جانوران بومی دیگری از گروه پرندگان، دوزیستان، خزندگان و پستانداران در این منطقه زیست می‌کنند، مار، مرغابی، خرگوش، لاک‌پشت، حواصیل، گرگ، شغال و سگ آبی از دیگر حیواناتی هستند که در این ناحیه تالابی یافت می‌شوند.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از