حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی

آسیا از «ایران» حساب می‌برد

آسیا از «ایران» حساب می‌برد

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان ضمن تأکید بر قدرت تیم ملی نسبت به تیم ملی سوریه در جام ملت‌های آسیا بر لزوم توجه به تیم‌های پایه و آینده‌نگری در فوتبال تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تیم ملی فوتبال ایران با ۳ پیروزی پیاپی برابر فلسطین، هنگ‌کنگ و امارات و کسب ۹ امتیاز به‌عنوان تیم صدرنشین راهی مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا شد و در این مرحله باید به مصاف تیم ملی فوتبال سوریه برود.

«مهدی امیرآبادی» بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال به تشریح شرایط تیم ملی در این مسابقات پرداخت. او در خصوص ۳ دیدار ابتدایی تیم ملی گفت: بازی اول در هر تورنمنتی سخت است و درصورتی‌که با پیروزی همراه باشد کمک زیادی به هر تیمی می‌کند.

امیرآبادی ادامه داد: تیم ملی هم در دیدار نخست خود برابر فلسطین بازی خیلی خوبی انجام داد و موفق شد بازی را ببرد. این برد پرگل موجب شد توقعات از تیم بالا برود و این انتظار را به وجود آورد که می‌توانیم پس از مدت‌ها قهرمان آسیا شویم.

وی ادامه داد: اما در دیدار دوم بازیکنان نتوانستند بازی اصلی خود را به نمایش بگذارند و تک‌تک بازیکنان از دروازه‌بان تا مهاجم عملکرد خوبی نداشتند و موجب ناامیدی شدند اما در بازی سوم باوجود کری خواندن اماراتی‌ها موفق شدیم ۵ بار دروازه این تیم را بازکنیم که ۳ گل را VAR رد کرد.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص عملکرد دفاعی تیم ملی در این مسابقات گفت: در دفاع تیمی و ساختار دفاعی هنوز به نقطه مطلوب نرسیدیم و جای کارداریم. تیم ما نباید برابر تیمی مثل امارات گل بخورد و بازی را برای خودش سخت کند. حتی در دیدار با هنگ‌کنگ هم اگر این تیم مهاجمان بهتری داشت دروازه تیم ملی باز می‌شد.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از