حالت تاریک
  • جمعه, 1402/12/04 شمسی | 2024/02/23 میلادی

آغاز به کار ۲۰۲۴ پینگ‌پنگ‌بازان ایران

آغاز به کار ۲۰۲۴ پینگ‌پنگ‌بازان ایران

نمایندگان تنیس روی میز ایران با شرکت در مسابقات کانتندر و استارکانتندر قطر، حضور در مسابقات مصوب تقویم فدراسیون جهانی در سال جدید میلادی را آغاز می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، رقابت‌های «کانتندر» و «استارکانتندر» قطر از رویدادهای مصوب در تقویم فدراسیون جهانی تنیس روی میز (ITTF) است که با حضور برترین های جهان برگزار می‌شود و امتیاز آن روی رنکینگ بازیکنان شرکت کننده تاثیر دارد.

رقابت‌های «استار کانتندر» قطر نسبت به «کانتندر» از سطح بسیار بالاتری برخوردار است طوریکه فدراسیون جهانی تنها به بازیکنانی با رنکینگ بالا اجازه حضور در این رقابت‌ها را می‌دهد. نوشاد و نیما عالمیان و امیرحسین هدایی نمایندگان ایران هستند که در این رقابت‌ها شرکت می کنند.

نوشاد عالمیان و امیرحسین هدایی به لحاظ رنکینگ مشکلی بابت حضور در مسابقات استارکانتندر نداشتند بنابراین ثبت‌نام آن‌ها با موافقت ITTF روبرو شد اما نیما عالمیان از لحاظ رنکینگ شرایط حضور در این رقابت‌ها را نداشت به همین دلیل فدراسیون ایران درخواست کسب وایلد کارت برای وی را کرد که نتیجه‌بخش بود.

نیما عالمیان در جدیدترین رده‌بندی جهانی با ۱۶ پله صعود، جایگاه ۲۰۸ رنکینگ برترین پینگ پنگ بازان دنیا را به خود اختصاص داد. نوشاد عالمیان و امیرحسین هدایی به ترتیب در رده های ۵۳ و ۱۱۲ قرار دارند.

رقابت‌های تنیس روی میز استارکانتندر قطر از یکشنبه آغاز می‌شود. برادران عالمیان و هدایی که در ترکیب تیم ملی برای مسابقات قهرمانی جهانی (بهمن - بوسان) هم قرار دارند شنبه همراه با جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم راهی قطر می‌شوند.

بلافاصله پس از اتمام مسابقات استارکانتندر در دوحه، این شهر میزبان مسابقات کانتندر است. نیما شمس، امیرمهدی کشاوری و مهشید اشتری هم در کنار بردران عالمیان و هدایی و در این رویداد شرکت می کنند.

حضور در مسابقات استارکانتندر و کانتندر قطر اولین رویدادی است که نمایندگان تنیس روی میز ایران در سال جدید میلادی در آن شرکت می کنند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از