حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد:

آمادگی نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین در مجلس

آمادگی نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین در مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح رؤسای مجالس کشورهای اسلامی آمادگی کامل دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با «ابراهیم بوغالی» رئیس مجلس ملی الجزایر درباره آخرین تحولات و جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی در غزه گفتگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این تماس تلفنی از مواضع و نقش الجزایر در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و تلاش‌های پارلمان این کشور در حمایت از مردم مظلوم فلسطین قدردانی کرد.

قالیباف با اشاره به ادامه روند رفتار خشونت‌آمیز رژیم صهیونیستی در کشتار مردم فلسطین، به‌ویژه زنان و کودکان مظلوم غزه، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح رؤسای مجالس کشورهای اسلامی جهت بررسی راهکارهای عملی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، آمادگی کامل دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در گفتگوی قبلی با جنابعالی به‌عنوان رئیس فعلی اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، قرار بود این نشست زودتر از این موعد برگزار شود که به دلایلی به تعویق افتاد.

وی افزود: مجامع بین­‌المللی و بسیاری از کشورها محکومیت قاطع خود از این حملات وحشیانه را اعلام داشته‌اند و حتی در نشست اخیر شورای امنیت خواستار آتش‌بس فوری شدند، اما آمریکا ضمن حمایت از این جنایات، آن را وتو کرد و ما باید به‌عنوان کشورهای اسلامی به‌طور خاص خواهان اقدام عملی کشورها برای جلوگیری ازاین‌گونه اعمال غیرانسانی باشیم.

«ابراهیم بوغالی» رئیس مجلس ملی الجزایر ضمن تقدیر از مواضع قاطع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرمان‌های فلسطین، گفت: با وجود آن‌که در این جنگ، خون بی‌گناهان زیادی ریخته شد، بیمارستان‌ها، کلیساها، مساجد و منازل زیادی تخریب شدند، اما باعث شد تا آرمان فلسطین به جایگاه سزاوار خودش بازگردد.

رئیس مجلس ملی الجزایر با اشاره به روند عادی‌سازی برخی از کشورهای عربی تا قبل از این جنگ، تصریح کرد: متأسفانه برخی از کشورهای عربی و مسلمان با وجود آن‌که نسبت به جنایات این رژیم کودک­‌کش آگاه بودند، اما تلاش داشتند که رابطه خود را با این رژیم به گونه دیگری رقم بزنند و آرمان فلسطین را به فراموشی بسپارند، اما اکنون شاهد این هستیم که حتی کشورهای اروپایی و خیلی از کشورهای آمریکای لاتین ضمن محکوم کردن رفتار غیرانسانی رژیم صهیونیستی، حتی واردات کالای اسرائیلی را ممنوع کرده‌اند و این یکی دیگر از جنبه‌های مثبت مقاومت مردم غزه است.

وی افزود: رفتار آمریکا نیز قابل پیش‌بینی بوده و همیشه از جنایات رژیم صهیونیستی دفاع کرده است، اما مردم آن با جدیت با این رفتار غیرانسانی مخالف بوده و آن را محکوم می‌نمایند و خواستار توقف نسل‌کشی مردم مظلوم غزه هستند.

رئیس مجلس ملی الجزایر در پایان ضمن استقبال از پیشنهاد رئیس مجلس شورای اسلامی برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین در تهران، بر لزوم همکاری جدی­‌تر کشورهای اسلامی جهت جلوگیری از ادامه حملات وحشیانه به مردم بی‌دفاع غزه و ارائه راهکارهای عملی جهت تعیین تکلیف رفتارهای غیرانسانی این رژیم جنایتکار در محافل بین‌المللی شد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از