حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1403/02/05 شمسی | 2024/04/24 میلادی

آمارهای ضعیف برای صدرنشین لیگ

آمارهای ضعیف برای صدرنشین لیگ

تیم فوتبال استقلال تهران با اینکه در خط حمله هشت بازیکن را در اختیار دارد اما این تیم نتوانسته است از این مهاجمان به‌خوبی استفاده کند و آمارهای ضعیفی را از خود به‌جا گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تیم فوتبال استقلال در هفته هجدهم لیگ بیست و سوم به مصاف سپاهان رفت و موفق شد با نتیجه یک بر صفر نماینده اصفهان را از پیش رو بردارد و جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کند.

اما آمار بازی دو تیم استقلال و سپاهان نشان می‌دهد که آبی‌های پایتخت به‌عنوان تیم صدرنشین اصلاً آمار خوبی را نداشتند و از تنها شوت به چارچوبی که داشته به گل رسیده است. شاگردان نکونام مقابل زردپوشان اصفهانی هفت شوت داشتند که تنها شوت روزبه چشمی در چارچوب بود و به گل تبدیل شد تا پیروزی از آن آبی پوشان شود.

هفت شوت برای تیمی که هفت مهاجم در سطح بالا دارد آمار خوبی نیست، چراکه وظیفه مهاجم صرفاً پرس کردن مدافعان حریفان نیست و باید خلاق باشد و بتواند خود را در موقعیت گل قرار دهد. آبی‌ها در حال حاضر دو بازیکن خارجی هم در خط حمله خود دارند اما تاکتیک کادر فنی به‌گونه‌ای نیست که مهاجمان برای گلزنی تلاش کنند.

استقلال مقابل سپاهان بازی هجومی را ارائه داد اما امید به گل این تیم در جریان بازی ۰/۱۴ بوده است یعنی مهاجمان آبی‌ها تنها در زمین دویده‌اند و کار پرس را انجام داده‌اند. نکونام شاید به دنبال پیروزی در بازی‌ها باشد تا قهرمان شود اما آمار تیم قهرمان هم باید قهرمان گونه باشد. آبی‌های پایتخت در حال حاضر با ۳۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارند اما حتی یک بازیکن با پنج گل زده هم ندارند.

گوستاوو بلانکو در ۱۲ بازی که برای آبی‌ها بازی کرده است یک گل به نام خود ثبت کرده است که نسبت به مهاجمان خارجی پیشین استقلال آمار بسیار ضعیفی است.

در دیگر آمارها هم عملکرد آبی‌ها چنگی به دل نمی‌زند و آن‌ها در طول ۹۰ دقیقه تنها یک کرنر را داشتند که این آمار هم عملکرد ضعیف خط حمله تأیید می‌کند. ولی در مقابل سپاهانی‌ها ۵ کرنر را داشتند و روی کرنرها بازیکنان استقلال را تحت‌فشار قرار دادند.

سید حسین حسینی در این دیدار تنها بازیکنی بود که توانست با دو سیو دیدنی مانع گلزنی بازیکنان سپاهان شود و باعث پا برجا ماندن پیروزی تیمش در جریان بازی باشد.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از