حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/17 شمسی | 2023/12/08 میلادی
ائمه‌جمعه لرستان مطرح کردند:

اجماع جهانی علیه نسل‌کشی رژیم صهیونیستی

اجماع جهانی علیه نسل‌کشی رژیم صهیونیستی

ائمه‌جمعه لرستان با اشاره به اجماع جهانی علیه نسل‌کشی رژیم صهیونیستی، گفتند: وضعیت مقاومت روبه‌پیشرفت است.

 به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اظهارداشت: مجاهدت مخلصانه دولت سیزدهم و لطف خدا و استقامت مردم ما را از مراحل سخت مانند کرونا عبور داد و یکی از اقدامات ارزشمند، سفرهای استانی است برای اینکه وضعیت زندگی مردم بهبود یابد.

وی افزود: انتظارات ما نباید وسیله‌ای برای حمله به کسی باشد البته انتقاد منصفانه مفید است و یکی از خصوصیات مسئولیت صبر است و اگر مدیران متعهد، توانمند، آگاه و مسئولیت‌پذیر در هر استانی باشد زمینه رشد فراهم می‌شود و وقتی افراد شایسته حاکم بر استان شوند می‌توانند از اعتبارات کمک بگیرند و استان را در مسیر پیشرفت قرار دهند.

امام جمعه خرم‌آباد تصریح کرد: بخشی از شایسته‌سالاری به دست مردم است چراکه وقتی پای صندوق رای می‌روید باید به افراد توانمند رای داد.

حجت‌الاسلام شاهرخی بیان کرد: در استان صنایعی داریم که تکمیل شده ولی اشتغال مفیدی ندارند و به حال خود رها شده‌اند، گفته شد که ۳۵ هزار میلیارد تومان صنایع راکد در استان وجود دارد در حالی که کل اعتبار دولتی ۷ هزار میلیارد تومان بود که در اختیار استان قرار دادند و اگر صنایع راکد به اشتغال برسند اشتغال زیادی ایجاد می‌شود البته تلاش‌های زیادی شده تا صنایع راکد استان به چرخه تولید برگردد ولی گره کار این است که باید به دست رئیس قوه قضائیه و مجریه برطرف شوند.

وی عنوان کرد: فولاد ازنا وام میلیاردی گرفت و از سال ۹۵ با پیشرفت ۸۳ درصد متوقف شد که پرونده آن در دادگستری استان است و حل این مشکل فقط در توان قوه قضائیه است، سیمان خرم‌آباد طرحی بود که مردم سهام خریدند و مالک واحد تسهیلات دریافت کردند ولی از سال ۹۰ متوقف است، صدر فولاد خرم‌آباد صنعتی که از تسهیلات استفاده کردند ولی به علت سوءمدیریت سال‌هاست اشتغال مفیدی ندارد، سامان کاشی بروجرد و چرم و پوست سبب شدند دیو بیکاری بر آسمان استان سایه بیفکند و لازم است حجت‌الاسلام اژه‌ای سفری به استان داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: مصوباتی در امر کشاورزی و خدماتی لحاظ شد به‌طوری قرار بود که ۵ هزار مسکن برای محرومان ساخته شود و برای دلفان و چگنی نسبت به موضوع اشتغال اقداماتی صورت گیرد.

وی با اشاره به روز بسیج یادآورشد: بسیج آماده فداکاری است و همیشه حق‌گو بوده و مصداق کاملی از خلوص هستند.

حجت‌الاسلام شاهرخی با اشاره به روز پرستار افزود: ۲۸ آبان روز پرستار است که روشنگری و جهادتبیین حضرت زینب(س) بی‌نظیر است و پرستاران باید از این بانوی بزرگ الگو بگیرند و امنیت شغلی پرستاران مد نظر باشد.

 

ریشه جنایت‌ صهیونیست حرام‌زادگی و حرام‌خواری است

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد اظهارداشت: جنایت‌های رژیم صهیونیستی در طول تاریخ نظیر ندارد به‌طوری‌که دست به کشتار زنان، کودکان، انسان‌های بی‌گناه و تخریب منازل، بیماران بیمارستان‌ها می‌زند و ریشه این جنایت‌ها تنها دو عامل حرام‌زادگی و حرام‌خواری است.

وی افزود: جبهه مقاومت همه توان خود را برای نابودی رژیم جعلی صهیونیستی به کار گرفته و اگر بخواهند این جنگ را ادامه دهند، قطعاً به ضرر دشمن است.

امام‌جمعه بروجرد عنوان کرد: نیروهای حزب‌اللهی از شمال واردشده و ضربات سنگینی به دشمن وارد کردند که در هر یک از انفجار تانک‌ها و بمباران‌ها، تعداد زیادی از نیروهای رژیم کودک‌کش به هلاکت می‌رسند.

وی با اشاره به استقبال پرشور مردم از رئیس‌جمهور در شهرهای شهرکرد و کردستان، بیان کرد: مردم در استقبال از آیت‌الله رئیسی سنگ تمام گذاشتند و بار دیگر با این حضور نشان دادند که علاقه زیادی به انقلاب و نظام‌دارند اما دولت سیزدهم تمام توان خود را در مسیر خدمت به مردم به کار گرفته است.

حسینی گفت: لرستان یک استان مظلوم است و اگر در این استان کم‌کار شده است، به خاطر ضعف برخی از مسئولان است که لازم است مدیرانی که ضعیف هستند و تقوای لازم را ندارد برکنار شوند و مدیران توانمند جایگزین شوند.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به هفته بسیج گفت: بسیج یک فرهنگ است که همان اسلام ناب محمدی است، بسیج درواقع مدیریت جهادی، ایثار و شجاعت است که باید قدر بسیج را که در همه صحنه‌ها حضور دارد را بدانیم.

وی با اشاره به‌روز پرستار، گفت: حضرت زینب(س) به‌عنوان پرستار کربلا نقش مهمی را ایفا کرد که همه پرستاران باید این بانوی بزرگ را الگو قرار دهند.

 

اجماع جهانی علیه نسل‌کشی رژیم صهیونیستی

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت اظهارداشت: صدقه روزانه، مال را زیاد و عمر را طولانی می‌گرداند و این مورد تأکید معصومین(ع) در روایات است.

وی ضمن گرامیداشت هفته بسیج، افزود: نیروی مقاومت بسیج، نماد نظم، انتظام، تربیت و جهت‌گیری درست است؛ خدمات ارزشمند بسیج در زمینه‌های گوناگون را گرامی می‌داریم؛ این نیروی مقدس در دفاع مقدس بزرگ‌ترین خدمت را به استقلال و عزت کشور نمودند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به تحولات غزه عنوان کرد: رژیم منحوس صهیونیستی عمق راهبردی ندارد و ترکیب جمعیتی ارتش آن غیردائمی هستند و فقط موقع جنگ این‌ها را فرامی‌خوانند.

وی با اشاره به تاکتیک‌های قوی نیروهای مقاومت، تصریح کرد: فرماندهان رژیم صهیونیستی اعلام داشته‌اند که در جنگ طولانی‌مدت، نمی‌توانیم مقاومت کنیم.

طهماسبی با اشاره به نبرد زمینی رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه، گفت: آمریکای جنایتکار اگر از رژیم صهیونیستی حمایت نکند قطعاً صورت‌مسئله تغییر پیدا می‌کند؛ بمباران هوایی که رژیم ددمنشانه صهیونیستی علیه مردم وارد می‌کنند به خاطر این است که بتوانند درنبرد زمینی پیروز شوند، این درحالی‌که فلسطین قطعاً پیروز میدان خواهد بود.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: الآن نیروی‌های مقاومت یمن، حشد‌الشعبی و حزب‌الله لبنان در حمایت از مردم فلسطین وارد جنگ علیه رژیم صهیونیستی شده‌اند و به عبارتی خیزشی جهانی نیز در حمایت از مردم مظلوم غزه ایجادشده است.

وی ضمن تبریک روز پرستار، تصریح کرد: پرستاران سفید‌پوشانی هستند که آسایش خود در خدمت به کسانی که نیازمند خدمت هستند قرار داده‌اند، پیامبر اکرم(ص) فرمودند: برآورده کردن حاجات بیمار موجب غفران گناهان است‌.

طهماسبی با اشاره به تحریف و تأثیر شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی علیه خانواده‌ها گفت: دشمنان درصدد سیاه‌نمایی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند؛ تحریف در دستور کار دشمنان انقلاب اسلامی قرار دارد و می‌خواهند نسل مؤمن ما را شست‌وشوی فکر دهند، لذا بایستی سواد رسانه‌ای بالا برود و طریقه استفاده صحیح را از فضای مجازی آموخت.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: در معنویت و اخلاق جوانان انقلابی و نخبه‌ای در کشور داریم که همواره در حال خدمت به‌نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی هستند؛ جوانان مسلمان همواره بیدار و هوشیار است.

 

وضعیت مقاومت روبه‌پیشرفت است

حجت‌الاسلام مهدی فاطمی‌نیا در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رومشکان با اشاره به شرایط مظلومیت غزه که یک رویداد تلخ است، اظهارداشت: وضعیت مقاومت روبه‌پیشرفت است هرچند شاهد شهادت و مظلومیت بسیاری از زنان و کودکان بی‌گناه بوده‌ایم.

وی افزود: درست درزمانی که برخی جوامع بشری تا حدودی مشروعیت رژیم صهیونیستی را پذیرفته بودند و رسانه‌های معاند دفاع و مقاومت در برابر تجاوز صهیونیسم را تروریست می‌خواندند طوفان الاقصی ورق را برگرداند.

امام‌جمعه رومشکان عنوان کرد: امروز جهان برخلاف گذشته، رژیم صهیونیستی را تروریست و جبهه مقاومت را جبهه مظلوم و البته پیروز می‌دانند؛ مردم در کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس در دفاع از مظلوم بر خواسته‌اند؛ این پیشرفت مقاومت را نشان می‌دهد.

فاطمی‌نیا گفت: اگرچه غزه امروز شهدای زیادی داده است ولی مقاومت مشروعیت جهانی کسب کرده تا جایی که آمریکا جرئت مخالفت با قطعنامه‌ای که در سازمان ملل بر ضد اسراییل صادر شد را نداشت.

وی بیان کرد: مردم دنیا در دفاع از غزه به میدان آمده‌اند، این‌یک پیروزی بزرگ است؛ ان‌شاء‌الله پیروزی نهایی نصیب مردم غزه خواهد شد و شکست قطعی بر اساس سنت پیامبران نصیب رژیم صهیونیستی می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از