حالت تاریک
  • شنبه, 1403/04/30 شمسی | 2024/07/20 میلادی
کارشناس کشتی آزاد:

اعتراض در مورد برخی مربیان به‌حق است

اعتراض در مورد برخی مربیان به‌حق است

کارشناس کشتی آزاد گفت: اعتراض در مورد حضور برخی مربیان در تیم ملی کشتی آزاد به‌حق است و بهتر است کادر فنی و فدراسیون تصمیم درستی بگیرند.

‌به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، مصطفی میرعمادیان، در رابطه با مسابقات قهرمانی کشور اظهارداشت: مسابقات خیلی خوب برگزار شد و جوانان کشتی‌گیر خوبی شناسایی شدند. اگر قرار باشد برای المپیک ۲۰۲۸ لس‌آنجلس برنامه داشته باشیم باید از همین‌جا کار را شروع می‌کردیم.

وی افزود: وقتی مسابقات قهرمانی کشور به پایان رسید و لیست تیم ملی هم اعلام شد هر کارشناسی متوجه می‌شود روی کاغذ چه کسانی به المپیک اعزام می‌شوند، کسانی هم که در این مقطع به اردوی تیم ملی دعوت شدند شانس بیشتری نسبت به سایر کشتی‌گیران داشتند.

وی گفت: ولی کادر فنی سعی می‌کند بهترین‌ها را به مسابقات اعزام کند، بنابراین کشتی‌گیرانی که سالیان سال در کورس رقابت بودند و مدال‌های خوش‌رنگی کسب کردند نمی‌توان برای حضور المپیک از نام آن‌ها گذشت، چون المپیک میدان باتجربه‌هاست.

کارشناس کشتی آزاد عنوان کرد: به نظرم در مسابقات انتخابی باید یک نگاه فنی‌تری به کشتی‌گیران جوان داشته باشیم. ای کاش تشکیلاتی وجود داشت و کشتی‌گیرانی که در مسابقات قهرمانی کشور خوش درخشیدند در قالب تیم امید در کنار هم جمع می‌کردند تا این افراد برای المپیک آینده حفظ شود چون برای المپیک پاریس دیگر زمان نداریم و فرصت جابه‌جایی وجود ندارد.

میرعمادیان خاطرنشان کرد: خروجی مسابقات قهرمانی کشور و حضور این کشتی‌گیران جوان ما را به آینده این رشته امیدوار کرد، قطعاً کادر فنی می‌توانست این نفرات را به‌خوبی شناسایی کند. این مسابقات نشان داد انبار کشتی از استعدادهای زیادی پر است و در آینده می‌توانیم از این کشتی‌گیران جوان بهره‌مند شویم و روند رو به رشد کشتی را حفظ کنیم.

وی در مورد تغییر در کادر فنی گفت: به نظرم کادر فنی تغییرات زیادی نداشته است؛ همچنان امینی و اسلامی به‌عنوان مربیان کشتی در کادر فنی حضور دارند و تنها قرار است مهدی تقوی اضافه شود، کادر تیم ملی در المپیک شامل یک سرمربی و سه مربی است، کاوه هم به‌عنوان سرمربی قبلاً در کنار تیم بوده است؛ بنابراین کادر خیلی تغییر زیادی نکرده است. امیدوارم این جابه‌جایی‌ها باعث پیشرفت کشتی ایران باشد.

میرعمادیان تأکید کرد: اگر نتوانیم از این تغییرات به‌خوبی بهره‌برداری کنیم شاید اصلاً نیاز به این جابه‌جایی‌ها نبود. کاوه قبلاً مدیرفنی تیم ملی بوده و فردی باتجربه است و شناخت کافی از کشتی‌گیران دارد و حضور او می‌تواند به تیم کمک زیادی کند.

وی در مورد حضور دو مربی در تیم ملی کشتی آزاد گفت: بهتری و افضلی مربی در دره جوانان بودند که کاوه این دو نفر را به اردو دعوت کرده تا بتوانند به تیم کمک کنند. در مورد اعضای کادرفنی حرف زیاد است به نظرم بهتر است به‌خوبی افراد سنجیده شوند و نفرات در اردو مشخص شود از کدام استان هستند. من الآن می‌بینم برخی در خصوص انتخاب مربیان اعتراض‌هایی مطرح می‌کنند و همین موضوع شاید باعث شود در آینده جابه‌جایی‌هایی صورت بگیرد. به مربیان کشتی‌گیرانی که به اردو می‌آیند و همچنین استان‌هایی که بار کشتی را به دوش می‌کشند باید نگاه ویژه‌تری داشته باشند و با توجه به این موضوع به نظرم این اعتراض‌ها تا حدودی به‌حق است و امیدوارم کادرفنی و فدراسیون تصمیم درستی بگیرند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از