حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی
نماینده ولی فقیه در لرستان:

انتخابات مظهر خودباوری و مردم‌سالاری دینی است

انتخابات مظهر خودباوری و مردم‌سالاری دینی است

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: انتخابات مظهر خودباوری و مردم‌سالاری دینی است و با مشارکت پرشور در انتخابات باردیگر حماسه‌ای رقم می‌خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه خرم‌آباد، اظهارداشت: ۱۳ رجب مصادف با سالروز ولادت امام علی(ع) است، امامی که تا لحظه شهادت مجاهدت در مسیر اسلام و دین را ادامه داد که باید همه ما به میزان توانمان از این امام بزرگ الگو بگیریم.

وی با اشاره به روز پدر افزود: روز ولادت امام علی(ع) به عنوان روز پدر نامگذاری شده که همه پدران تلاش کنند تا به مسیری که امام علی(ع) ترسیم کرده حرکت کنند، همان مسیری که شهیدان و ایثارگران حرکت کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ولادت امام محمدتقی(ع) تصریح کرد: امام محمدتقی(ع) در مقابل طاغوتیان زمان آنچنان محکم بود که به عنوان جوان‌ترین امام به درجه شهادت نائل آمد و تاسی از این امام بزرگ برای نسل جوان آموزنده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین با اشاره به حمله موشکی به مقر تروریست‌ها، بیان کرد: چند روز پیش مقر ترورویست‌ها مورد حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نیابت از ملت ایران مورد هدف قرار گرفته شد که جای تقدیر دارد و این حمله هشداری به زیاده‌خواهان است که دست ملت ایران برای انتقام، دستی توانا و قدرتمند است.

وی اعتکاف را فرصتی برای خودسازی برشمرد و گفت: اعتکاف به عنوان یک سنت نیکو و پسندیده است که روزه و نماز در مسجد برگزار می‌شود و در استان لرستان هم ستاد اعتکاف، مساجدی را آماده کردند و این عبادت در نظام اسلامی گسترش یافت که روز گذشته هفتمین جشنواره فرهنگی، ادبی و علمی اعتکاف در لرستان برگزار شد و ۶ هزار اثر به این ستاد ارسال شده بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان انتخابات را نمایشی از خودباوری دانست و یادآورشد: مردم در تمام صحنه‌‌ها از انقلاب و نظام پاسداری کردند و ۴۰ انتخابات در این سال‌ها برگزار شده و مردم با حضورشان، مردم سالاری دینی را به نمایش گذاشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی ادامه داد: انتخابات در بخش‌های مختلف نشان داد هر مجموعه‌ای را که مردم انتخاب کنند امور کشور را به دست می‌گیرند که همه اینها برای ما ایجاد تکلیف می‌کند تا یک مجلس قوی را با انتخاب خوب تشکیل دهیم و اگر نمایندگانی اصلح و شایسته انتخاب شوند، نظام اسلامی با یاری خدا به آرمان‌ها و ارزش‌ها خواهد رسید از همین رو انتخابات در کشور ما امنیت‌ساز است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از