حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/09/12 شمسی | 2023/12/03 میلادی
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا:

انسجام ملی، بسیاری از توطئه‌ها را خنثی کرد

انسجام ملی، بسیاری از توطئه‌ها را خنثی کرد

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: یکی از این قدرت‌ها قدرت انسجام ملی است که بسیاری از توطئه‌ها را خنثی کرده است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان خرم‌آباد اظهارداشت: ۱۳ آبان یادآور سه خاطره مهم است، یکی اینکه در سال ۱۳۴۲ که آغاز انقلاب اسلامی بود، با سخنرانی امام‌راحل سرانجام به ترکیه تبعید شدند، حادثه دوم ۱۳ سال ۵۷ بود که شهادت تعدادی از دانش‌آموزان و دانشجویان در جلوی دانشگاه بود و حادثه بعدی تسخیر لانه‌جاسوسی بود که در تاریخ ثبت شد.


وی افزود: امام‌راحل بهترین و رساترین جمله را در مورد آمریکا به کار برد و از آن به عنوان شیطان بزرگ یاد کردند، ایجاد شکل‌گیری رژیم صهیونیستی به این صورت بود که بعد از جنگ جهانی دوم اروپا ضربه سنگینی از دو جنگ جهانی دیده و آمریکا قدرت یافته بود و بهترین راهکار و فرمولی که به ذهن آنها رسید ایجاد رژیمی ضددینی در قلب منطقه غرب آسیا بود.


رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا تصریح کرد: امروز به طور دقیق مشخص شده که اسرائیل مولود آمریکاست و این به واقعیت پیوسته است که برای منافع خودشان ایجاد شد و ایجاد اسرائیل چند دلیل داشت، یکی اینکه جلوگیری از اتحاد جهان اسلام، تسلط بر جریان انرژی، حفاظت و نگهبانی از منافع آمریکا در درون منطقه غرب آسیا و مقابله با نفوذ شوروی که هدف آنها تسلط مطلق بر منطقه غرب آسیا و تسلط بر سرزمین‌های اسلامی بود.


حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی بیان کرد: امروز بساط صهیونیست‌ها به هم ریخته است و این انقلاب اسلامی بود که توانست در طول این سال‌ها آنچنان اداره کند که تمام اهداف آنها خنثی شود.


وی عنوان کرد: یکی دیگر از پدیده‌ها در این راستا، دوقطبی بودن جهان بود، آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان یک قدرت قدعلم کرد که اگر بخواهیم رابطه آمریکا را بررسی کنیم در طول این یک قرن، ۵۰ سال قبل از انقلاب بود که یک دوره جای پا، نفوذ و سلطه آنها را شاهد بودیم واز بعد ۲۸ مرداد آمریکا مسلط شد تا اهدافش را در قالب یک سرسپرده به نام محمدرضاشاه عملی کند و دوره بسیار بدی برای ملت بود.


رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: امام‌راحل پا به عرصه گذاشت و از سال ۴۲ اقدامات آغاز شد تا انقلاب در سال ۵۷ به پیروزی رسید و در طول این سال‌ها آمریکا چه کارهایی کرد و ما چه اقداماتی کردیم به طوری که طرح ناامنی در مناطق(جنگ نیمه سخت) را در نظر گرفتند، تحریم، راه‌اندازی جنگ علیه ملت ایران، طراحی کودتا، حمله به طبس، حمایت از جریان فتنه در سال ۸۸، اغتشاشات در سال گذشته که آمریکا مستقیم دخالت کرد از نمونه‌های دخالت آمریکا بوده است.


حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی اظهارداشت: در مورد این سوال که در برابر آمریکا باید چه کرد چند پیشنهاد وجود دارد که برخی نسخه‌پیچی کردند تا ما با آمریکا کنار بیائیم ولی راهکار اصلی ایستادگی در برابر دشمن و غول استکبار است و امروز بعد از سال‌ها از پیروزی انقلاب، رهبر معظم انقلاب اقدامات قابل توجهی انجام دادند که مقابله و کنترل فتنه‌ها، ایستادگی در برابر جنگ، اغتشاشات و تحریم که نشان داد تسلیم آمریکا نخواهیم شد و مردم با تمام وجود به صحنه آمده و فتنه‌ها را خنثی کردند.


وی با اشاره به اینکه امروز به پنج قدرت بزرگ دست یافتیم، خاطرنشان کرد: یکی از این قدرت‌ها قدرت انسجام ملی است که بسیاری از توطئه‌ها را خنثی کرد، قدرت بعدی قدرت دفاعی است که یکی از عوامل اقتدار این کشور است که ما در حکمرانی قدرت دفاعی موفق بودیم.


رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه امروز در غزه جنگ نابرابر را می‌بینیم افزود: رژیم اسرائیل با همه سلاح‌های مدرن در برابر یک مجموعه انقلابی نتوانست تاب بیاورد.


حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی بیان کرد: یکی از عوامل اقتدار قدرت هسته‌ای بود و آمریکا با همه توان به میدان آمد که ایران چرخه هسته‌ای نداشته باشد اما ایران امروز در معادلات منطقه‌ای حرف برای گفتن دارد و اینکه تا ۲۰ درصد غنی‌سازی دارد که برای دنیا بسیار مهم است چرا که توان علمی و فناوری را نشان می‌دهد.


وی گفت: قدرت بعدی انرژی است که نفت و گاز در کشور ما یکی از عوامل اقتدار است، همچنین قدرت بعدی قدرت منطقه‌ای است که بسیار مهم است که نفوذ ایران در یمن، عراق، لبنان، سوریه که هفت سال تلاش کردند تا سوریه را از پای درآورند ولی نتوانستند و امروز آنچه را که حماس انجام داده در دنیا بی‌نظیر بود چرا که آنها قصد داشتند چند هزار یهودی را در سرزمین اشغالی اسکان دهند ولی حماس توانست قدرت آنها را بشکند و رژیم اسرائیل در بدترین شرایط به سر می‌برد، ساکنان سرزمین اشغالی در ترس و وحشت به سر می‌برند و تاریخ باید از نو نوشته شود و بعد از آتش بس معلوم می‌شود چه اتفاقاتی رخ داده است.


وی با اشاره به انتخابات پیش رو افزود: مردم در انتخابات حضور فعالی داشته باشند تا اقتدار نظام حفظ شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از