حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/10 شمسی | 2023/12/01 میلادی
رهبر شیعیان نیجریه مطرح کرد:

انقلاب اسلامی ایران زمینه ظهور

انقلاب اسلامی ایران زمینه ظهور

رهبر شیعیان نیجریه در فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: امیدواریم انقلاب اسلامی ایران با تحول در دنیا زمینه ظهور را فراهم کند.

به گزارش سفیرافلاک، شیخ ابراهیم زکزاکی در جمع استقبال‌کنندگان در فرودگاه امام خمینی(ره) اظهارداشت: خیلی خوشحالم که می‌بینم این‌چنین جمعیتی از جریان مقاومت حمایت می‌کند و در اینجا حضور پیدا کرده‌اند.

وی از حضور مردم تشکر کرد و افزود: بدانید که ما در این دنیا برای آزمایش آمده‌ایم و همه تحت یک آزمایش بزرگ هستیم که هشت سال گذشته، ما در یک آزمایش بزرگ بودیم که به حمدالله به خیر گذشت.

زکزاکی بیان کرد: امیدواریم ان‌شاءالله انقلاب اسلامی ایران بتواند آن تحول را در همه دنیا ازجمله آمریکا، اروپا و سایر کشورها ایجاد کند تا زمینه برای ظهور حضرت مهدی فراهم شود.

گفتنی است شیخ ابراهیم زکزاکی دقایقی پیش از فرودگاه امام خمینی وارد ایران شد، وی با تأثیر از انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی(ره)، به مذهب شیعه مشرف شد و با تأسیس جنبش اسلامی نیجریه، ۳۰۰ مدرسه اسلامی در نیجریه و کشورهای همسایه آن تأسیس کرد. تعداد پیروان اهل‌بیت(ع) در نیجریه، با تلاش‌های وی به میلیون‌ها تَن رسیده است.

زکزاکی، در جریان حمله نیروهای ارتش نیجریه به حسینیه بقیة‌الله(عج) در شهر زاریا در سال ۱۳۹۴ بازداشت و زندانی شد. در این حمله حدود ۲ هزار نفر از شیعیان نیجریه که سه نفر از آن‌ها فرزندان شیخ زکزاکی بودند، به شهادت رسیدند. او و همسرش پس از ۶ سال حصر خانگی و زندان در ۶ مرداد ۱۴۰۰ از تمام موارد اتهامی تبرئه و آزاد شدند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از