حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
وزیر کشور:

باید ظرفیت‌ها را در روند آموزشی شکوفا کنیم

باید ظرفیت‌ها را در روند آموزشی شکوفا کنیم

وزیر کشور گفت: هیچ مکتب و اندیشه سیاسی یا غیر سیاسی در جهان همچون مکتب‌های الهی و اسلام به شکوفا کردن ظرفیت‌های انسانی توجه ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، احمد وحیدی وزیر کشور ظهر امروز در همایش ملی تقدیر از شوراهای آموزش‌وپرورش سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم این نهاد برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت موضوع آموزش‌وپرورش گفت: آینده کشور، انقلاب و مرز و بوم درگیر آن چیزی است که امروز در مدارس می‌گذرد؛ یعنی هر آنچه امروز در مدارس اتفاق می‌افتد شکل دهنده آینده است و نه فقط شکل‌دهنده آینده است بلکه آینده تمدن ساز ما را شکل می‌دهد.

وی افزود: تمدن ما انسان محور است. البته باید فناوری تجهیزات و تکنولوژی را دنبال کنیم و رتبه‌های خوبی هم در این زمینه‌داریم ولی برجستگی اصلی تمدن ما انسان محور بودن است. این انسان‌ها در چنین مسیرهایی ساخته می‌شوند.

وزیر کشور عنوان کرد: مهم‌ترین بحث انسان هم نوع نگاه اسلام عزیز به انسان و انسان‌شناسی است که در اسلام وجود دارد. مهم‌ترین کار ما یافتن چگونگی شکوفا کردن ظرفیت‌های انسان‌ها است. الفاظی مانند آموزش‌وپرورش، وزارت علوم و آموزش عالی تقسیمات اعتباری بوده و چاره‌ای از انجام آن است؛ اما آنچه باید اتفاق بیفتد شکوفا کردن ظرفیت‌های انسانی است.

وی تصریح کرد: هیچ مکتب و اندیشه سیاسی یا غیر سیاسی در جهان همچون مکتب‌های الهی و اسلام به شکوفا کردن ظرفیت‌های انسانی توجه ندارد. وظیفه ما بسترسازی برای شکوفایی است، اگر این شکوفایی اتفاق بیفتد ما مشکلی نداریم و همه چیز در سایه آن تحقق می‌یابد. بخشی از این شکوفه‌ها این است که خودشناسی و نحوه شکوفایی ظرفیت‌هایشان را به افراد بیاموزیم.

وحیدی ضمن انتقاد از تعریف یک مسیر بسته در فرآیند آموزشی، گفت: ما باید راه شکوفایی ظرفیت‌ها را فراهم کنیم، اگر دانش‌آموز یا دانشجو را در یک مسیر بسته هدایت کردیم امکان شکوفایی ظرفیت آن‌ها وجود ندارد. اگر انسان‌ها به نقطه‌ای برسند که چنین ضرورتی را احساس کنند، راه را یافته و آن را طی خواهند کرد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از