حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی
سخنگوی شورای نگهبان مطرح کرد:

برگشت لایحه عفاف و حجاب به مجلس

برگشت لایحه عفاف و حجاب به مجلس

سخنگوی شورای نگهبان گفت: با توجه به باقی‌ماندن برخی ایرادات و ابهامات در لایحه عفاف و حجاب، این لایحه برای اعمال اصلاحات لازم بار دیگر به مجلس شورای اسلامی ارجاع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به آخرین وضعیت لایحه موسوم به عفاف و حجاب اظهارداشت: شورای نگهبان نسبت به لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در مرحله قبل ایرادات و ابهامات متعددی را داشت که مجلس در جلسات خود این موارد را اصلاح کرد و ما مجدداً این لایحه را در دستور کار شورای نگهبان قراردادیم و با بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد که بسیاری از ایرادات و ابهامات برطرف شده است.

وی افزود: بااین‌حال هنوز برخی ایرادات و ابهامات وارده به این لایحه پابرجاست و به همین خاطر بار دیگر لایحه را برای اصلاح موارد باقی‌مانده به مجلس ارجاع دادیم.

سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: هر زمان که مجلس همین ایرادات و ابهامات باقی‌مانده را اصلاح کند ما نیز لایحه اصلاح‌‌شده را مجدداً بررسی و نظر نهایی شورای نگهبان را اعلام خواهیم کرد.

رد دوباره برخی مواد لایحه عفاف و حجاب از سوی شورای نگهبان در شرایطی است که هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه قبلی خود که ۲۱ آذر برگزار شد، مصوبه اصلاحی مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه عفاف و حجاب را مغایر باسیاست‌های کلی نظام ندانسته بود و آن را تأیید کرده بود.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از