حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی

تأثیر حضور مسی در فوتبال آمریکا

تأثیر حضور مسی در فوتبال آمریکا

رئیس لیگ فوتبال «MLS» گفته است که حضور مسی در آمریکا لیگ «MLS» را به لیگ منتخب این کشور تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، حضور لیونل مسی در فوتبال آمریکا تأثیر قابل توجهی بر این لیگ فوتبال گذاشته است و تیم فوتبال «اینترمیامی» نه‌تنها ارزش سهامش افزایش پیدا کرده است بلکه توانسته است توجهات را از لیگ‌های پرمخاطبی مانند لیگ بسکتبال «NBA» و لیگ فوتبال آمریکایی «NFL» منحرف و به خود معطوف کند.

حضور او در این کشور موجب شده است آفتاب جدیدی بر لیگ «MLS» بتابد و این لیگ تلاش می‌کند با فروش بیشتر بلیط و افزایش قیمت آنها، از شرایط پیش آمده نهایت استفاده را بکند زیرا حضور مسی لیگ فوتبال را در میان دیگر لیگ‌ها به لیگ منتخب تبدیل کرده است و موجب تغییر معادلات شده است.

«دون گاربر» رئیس MLS در گفتگو با پایگاه خبری «USA Today» از حضور مسی به عنوان یک انقلاب ورزشی یاد کرد و درباره داشتن این ستاره بزرگ گفته است: «با مسی، هر بازی تقریباً حکم یک «سوپربول» را دارد، افراد مشهور به تماشای این لیگ می‌نشینند و رسانه‌های بزرگ جهان اخبارش را پوشش می‌دهند. پیوستن مسی به لیگ به یک داستان جهانی تبدیل شد که شهرت لیگ ما را بالا برد. بهترین بازیکن تاریخ باعث شد MLS به لیگ منتخب تبدیل شود. او حضور جهانی ما را گسترش داد و ما تازه داریم متوجه می‌شویم که این چه معنایی می‌تواند داشته باشد.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از