حالت تاریک
  • شنبه, 1403/04/30 شمسی | 2024/07/20 میلادی

تصویب سند ملی موسیقی در شورای انقلاب فرهنگی

تصویب سند ملی موسیقی در شورای انقلاب فرهنگی

جلسه شورای عالی انقلابی فرهنگی امروز برگزار شد که در این جلسه، سند ملی موسیقی کشور به‌عنوان یکی از اسناد مهم فرهنگی به تأیید و تصویب نهایی رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، در جلسه شورای‌عالی انقلابی فرهنگی که عصر امروز سه‌شنبه برگزار شد، موضوع تعیین رئیس شورای فرهنگی اجتماعی خانواده و زنان این شورا موردبررسی قرار گرفت که درنهایت ضمن تشکر از خدمات خزعلی، فهیمه فرهمند پور با کسب اکثریت آرای اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به سمت رئیس جدید این شورا و همچنین عضو حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب شد.

در این جلسه همچنین ضمن تقدیر از خدمات و زحمات حداد عادل در سمت ریاست شورای تحول و ارتقای علوم انسانی، حجت‌الاسلام سید سعیدرضا عاملی به‌عنوان رئیس جدید این شورا منصوب شد.

انتصاب حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی بارأی اکثریت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به سمت دبیری شورای توسعه فرهنگ قرآنی همراه با قدردانی از سیدمحمدجواد آل‌احمد دبیر سابق و سلامت‌پناه سرپرست شورای توسعه فرهنگ قرآنی، از دیگر مصوبات جلسه امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بود.

در این جلسه همچنین سند ملی موسیقی کشور به‌عنوان یکی از اسناد مهم فرهنگی که با بهره‌گیری از نظرات رهبری معظم انقلاب، فقها و همچنین اعضای خانه موسیقی تدوین‌شده بود، به تأیید و تصویب نهایی رسید.

بارأی اکثریت اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، اساسنامه فرهنگستان علوم نیز اصلاح و دو بند «امکان ایجاد گروه‌های علمی جدید» و «سقف اعضای پیوسته فرهنگستان» به آن اضافه شد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از