حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی

تعریف سرمربی مشهور عربستان از تیم ملی ایران

تعریف سرمربی مشهور عربستان از تیم ملی ایران

سرمربی ایتالیایی تیم ملی فوتبال عربستان به تمجید از قدرت ایران پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، روبرتو مانچینی در نشست خبری پیش از بازی با عمان، اظهار داشت: همیشه در تورنمنت اولین بازی خیلی سخت است و عمان هم تیم خیلی خوبی است.

وی در واکنش به این موضوع که امیدوارند بتواند چهارمین جام آسیایی را برای عربستان به ارمغان بیاورد، گفت: بابت این لطف ممنون هستم اما تورنمنت خیلی مهمی داریم که بهترین‌ها در آن حضور دارند.

سرمربی تیم ملی عربستان درخصوص دلیل غیبت سلمان فرج، سلطان الغنام و نواف العقیدی، توضیح داد: نمی‌دانم چرا این سوال را پرسیدید. سلمان به من گفت دلیل بازی نکردن من در دیدارهای تدارکاتی چیست. سلطان هم گفت از حضور در اردوی تیم ملی خوشحال نیست. خودشان تصمیم گرفتند در تیم نباشند. نواف هم اول به من گفت در اردو حاضر می‌شود اما در ادامه گفت نمی‌توانم حضورداشته باشم.

مانچینی اضافه کرد: می‌دانیم باید در مرحله گروهی بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذاریم تا بتوانیم بهترین عملکرد را برای تمام هواداران فوتبال در عربستان داشته باشیم.

وی درمورد لیست تیم ملی عربستان و نفرات غایب در این بازی، تصریح کرد: در ابتدا لیست من ۵۰ نفره بود اما سپس ۴۰ نفر را اعلام کردم و در ادامه با توجه به برخی مسائل و مصدومیت‌ها، لیست فعلی را ارائه کردم. ۳ بازیکن ما برای این مسابقات مشکل داشتند و به تورنمنت نمی‌رسیدند. به همین دلیل نفرات جوان را دعوت کرده و آنها را به تیم اضافه کردیم.

سرمربی عربستان درخصوص غیبت نواف العقیدی در لیست تیمش برای این مسابقات، عنوان کرد: در آخرین تمرین با رئیس فدراسیون (یاسر المسحل) درمورد نواف صحبت کردم و گفتم او در ۴_۳ ماه گذشته در بازی‌های زیادی حضور نداشته و به همین دلیل با ترکیبی دیگر وارد زمین می‌شویم.

مانچینی درمورد اهداف تیم ملی عربستان در جام ملت‌ها، توضیح داد: در ابتدا دنبال بازی خوب و هدفمند هستیم. می‌دانیم تورنمنت طولانی مدتی داریم که اصلا بازی هایش آسان نیست اما با تمام وجود می‌جنگیم.

مانچینی درخصوص رقبای سرسخت عربستان در جام ملت‌ها، توضیح داد: چهار تیم خیلی قوی هستند. ژاپن، کره‌جنوبی، ایران و استرالیا قوی هستند و رنکینگ خوبی هم در فیفا دارند. آنها بازیکنان خوبی دارند که در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند‌. فرصت متفاوتی دارند. ما ابتدا به صعود فکر می‌کنیم و قدم‌به‌قدم پیش می‌رویم‌.

وی درمورد شرایط بدنی بازیکنانش گفت: بازیکنان‌ ما در لیگ عربستان سرسختانه تلاش کردند و در ۲ هفته گذشته که اردو داشتیم، عملکرد خیلی خوبی داشتند. نگران وضعیت جسمانی آنها نیستیم‌

سرمربی عربستان درمورد دلیل حضورش در این تیم توضیح داد: خیلی سرسخت تمرین می‌کنیم. خیلی خوشحالم عربستان را انتخاب کردم زیرا قدرتمند فوتبال بازی می‌کند و فکر می‌کنم در این تورنمنت عملکرد خوبی داشته باشیم‌

وی درمورد دلیل استفاده از بازیکنان جوان در لیست خود، گفت: درک نمی‌کنم چرا نباید بازیکنان جوان حضور داشته باشند. به عملکرد آنها احترام می‌گذارم‌‌. شاید اولین تجربه حضور خود در جام ملت‌ها را پشت سر بگذارند اما قابل احترام هستند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از