حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی

تقابل صدرنشینان والیبال در رامسر

تقابل صدرنشینان والیبال در رامسر

در دور برگشت لیگ برتر مردان، تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان و هورسان به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، دور رفت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران که از روز یکشنبه ۳۰ مهرماه آغازشده بود، سوم دی پس از برگزاری ۹۱ مسابقه به پایان رسید. نیم‌فصل این رقابت‌ها با قهرمانی فولاد سیرجان ایرانیان به پایان رسید و تیم‌های هورسان رامسر و ایفاسرام اردکان نیز در رتبه‌های دوم و سوم جدول قرار گرفتند.

هفته نخست دور برگشت لیگ برتر مردان روز چهارشنبه ۱۳ دی با هفت دیدار در شهرهای گنبد، اسلامشهر، رامسر، مشهد، ارومیه، یزد و اردکان پیگیری می‌شود. در مهم‌ترین مسابقه هفته چهاردهم تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان (۱۲ برد و ۳۵ امتیاز) و هورسان رامسر (۹ برد و ۲۲ امتیاز) که در رتبه‌های اول و دوم جدول قرار دارند، در سالن شهید صدر شهر رامسر به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

بازیکنان فولاد در این مسابقه نگرانی برای حفظ صدر جدول ندارند، اما آغاز دور برگشت با پیروزی برای هر دو تیم اهمیت زیادی دارد تا بازیکنان ازنظر روحی و روانی برای بازگشت هیجان به سالن‌های والیبال آماده باشند. از سوی دیگر تیم فولاد در بازی دور رفت سه بر یک به پیروزی رسید و هورسانی‌ها در اندیشه جبران این نتیجه هستند.

تیم ایفاسرام اردکان که در پایان دور رفت با هشت برد و ۲۳ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت و با وجود این نتیجه با جدایی علیرضا طلوع‌کیان روبرو شد، در این هفته در سالن المپیک گنبد به مصاف شهرداری این شهر می‌رود. گنبدی‌ها امیدوارند با امتیاز میزبانی و حضور علاقه‌مندان مثال‌زدنی والیبال این شهر، فاتح این مسابقه شوند و به چهارمین برد خود دست یابند، اما ازنظر داده‌های آماری کسب پیروزی برای نماینده گنبد در این مسابقه کار آسانی نیست. دو تیم در حالی به مصاف یکدیگر می‌روند که سرمربیان هفته نخست دور برگشت آن‌ها را همراهی نمی‌کنند و نتیجه بازی دور رفت نیز سه بر یک به سود ایفاسرام شد.

نیان الکترونیک خراسان در نودوپنجمین مسابقه این فصل لیگ برتر مردان در حالی میزبان پاس گرگان است که در مسابقه دور رفت سه بر دو مغلوب شده بود. پاسی‌ها هم‌اکنون با هشت برد و ۲۱ امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار دارند و برای نهمین برد خود به میدان می‌روند اما نیان با شش برد و ۲۱ امتیاز در رتبه نهم است و پیروزی در این مسابقه خانگی جایگاهش را نسبت به پاس بهتر نخواهد کرد.

تیم شهداب یزد مدافع عنوان قهرمانی دور رفت لیگ برتر مردان را با هفت برد، ۲۲ امتیاز و کسب رتبه پنجم جدول به پایان رساند. این تیم در آغاز دور برگشت میزبان سایپا تهران است که با یک برد و ۶ امتیاز در انتهای جدول قرار دارد. شاگردان محمدرضا تندروان در تیم شهداب در هفته نخست دور رفت سه بر صفر سایپا را در تهران شکست دادند و به نظر نمی‌رسد که در این بازی خانگی برای شکست نارنجی‌پوشان کار سختی پیش رو داشته باشند.

تیم چادرملو اردکان که در نخستین حضور خود در لیگ برتر مردان عملکرد نسبتاً خوبی داشت و در دور رفت را با هفت برد، ۲۱ امتیاز و کسب جایگاه هفتم به پایان رساند، در آغاز دور برگشت در اردکان میزبان پیکان تهران است. پیکانی‌ها نتیجه مسابقه دور رفت را سه بر یک واگذار کردند و برای انتقام در سالن آیت‌الله خاتمی حاضر می‌شود.

پیکان هم‌اکنون با شش برد و ۱۹ امتیاز در رتبه دهم جدول قرار دارد و فاتح این مسابقه رتبه بهتر جدول را از آن خود خواهد کرد.

طبیعت دیگر تیم تازه وارد لیگ برتر مردان نیز این هفته در سالن شهید بیضایی اسلامشهر میزبان مس رفسنجان است. طبیعت و مس در رتبه‌های هشتم و یازدهم قرار دارند اما شاگردان ابراهیم وادی با هفت برد و ۲۱ امتیاز، دو پیروزی بیشتر از مس در پرونده کاری خود دارند و در این مسابقه برای هشتمین برد خود به میدان می‌روند.

مس هم پنج برد و ۱۷ امتیاز دارد و با توجه به برد سه بر دو در دور رفت، انگیزه زیادی برای تکرار این نتیجه خواهد داشت اما شکست میزبان در اسلامشهر و علاقه‌مندان والیبالی این شهر از توابع استان تهران کار آسانی برای شاگردان محمد محمدکاظم نخواهد بود، به‌ویژه که تنها شکست فولاد قهرمان نیم‌فصل در همین سالن پدید آمد.

در آخرین مسابقه هفته چهاردهم لیگ برتر مردان تیم شهرداری ارومیه در سال غدیر میزبان گیتی‌پسند اصفهان است. دیداری که نتیجه آن برای شاگردان سید سعید عقیلی در تیم گیتی‌پسند اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا این تیم در پنج دیدار پایانی دور رفت نتایج را به حریفان واگذار کرد و در حسرت یک برد جدید است.

مسابقه دور رفت دو تیم سه بر صفر به سود نماینده اصفهان به پایان رسید اما به نظر اکثر کارشناسان شهرداری ارومیه با ابتدای فصل متفاوت است.

برنامه کامل هفته نخست دور برگشت لیگ برتر مردان به قرار زیر است:

شهرداری گنبد کاووس – ایفاسرام اردکان، سالن المپیک

طبیعت – مس رفسنجان، سالن شهید بیضایی

هورسان رامسر – فولاد سیرجان ایرانیان، سالن شهید صدر

نیان الکترونیک خراسان – پاس گرگان، سالن مهران

شهرداری ارومیه – گیتی‌پسند اصفهان، سالن غدیر

شهداب یزد – سایپا تهران، سالن اختصاصی شهداب

چادرملو اردکان – پیکان تهران، سالن آیت‌الله خاتمی

تمامی مسابقات ساعت ۱۶ به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهند شد.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از