حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی

تلاش برای به حاشیه بردن استقلال

تلاش برای به حاشیه بردن استقلال

کارشناس و پیشکسوت فوتبال گفت: برخی افراد با برنامه‌ریزی قبلی به دنبال این هستند که آبی‌پوشان و سرمربی این تیم را وارد مسائل حاشیه‌ای کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، شاهین بیانی در ارزیابی خود از عملکرد شاگردان جواد نکونام در هفته یازدهم لیگ برتر گفت: در روزی که استقلال می‌توانست برنده از زمین خارج شود بدشانسی به این تیم اجازه نداد و ضربه بازیکن ذوب‌آهن پس از برخورد مهدی پور وارد دروازه استقلال شد تا آبی‌ها نتوانند سه امتیاز این دیدار را از آن خود کنند. البته یک امتیاز در خانه حریف آن‌هم تیمی چون ذوب‌آهن بسیار ارزشمند بود.

کارشناس فوتبال در خصوص عملکرد ذوب‌آهن برابر استقلال گفت: اعتقاددارم ذوب‌آهن این فصل با فصل قبل تفاوت‌های بسیاری دارد. با آمدن ربیعی به ذوب‌آهن شرایط این تیم کاملاً فرق کرده، ذوبی‌ها با برنامه بازی می‌کنند، عملکرد خوبی در تمامی خطوط دارند و تغییر زیادی نسبت به فصل قبل پیداکرده‌اند. آن‌ها در تهران هم مقابل پرسپولیس عملکرد خوبی داشتند. درمجموع برابر تیم‌های صاحب‌نام نمایش قابل قبولی از خود نشان داده‌اند.

بیانی در مورد عملکرد استقلال برابر ذوب‌آهن هم گفت: نبود مرادمند کاملاً در این دیدار حس شد. خط دفاع آبی پوشان هماهنگی گذشته را نداشت. اگرچه گل ذوب‌آهن با برخورد یکی از بازیکنان استقلال وارد دروازه شد و این بدشانسی استقلال بود که این اتفاق افتاد؛ اما درمجموع با تغییراتی که در خط دفاع صورت گرفت و روزبه چشمی مجبور شد به دلیل نبود مرادمند در دفاع آخر بازی کند.

کارشناس فوتبال ادامه داد: این تغییرات یک ناهماهنگی در استقلال به وجود آورد اما امیدوارم کادر فنی استقلال که از سرمربی و مربیان باهوشی برخوردار است تا شروع دیدار برابر فولاد که در ۱۸ آذرماه برگزار خواهد شد این ضعف‌ها را ترمیم کند تا با نبود مرادمند، خط دفاع استقلال آسیب‌پذیر نباشد.

وی در ادامه افزود: بازی سنگینی استقلال مقابل ذوب‌آهن انجام داد. ذوبی‌ها باانگیزه بسیار زیادی بازی کردند و نمی‌خواستند سه امتیاز را از دست بدهند اما هوشیاری کادر فنی، ازخودگذشتگی بازیکنان استقلال و حمایت همه‌جانبه هواداران باعث شد تا دست ذوب‌آهن از رسیدن به سه امتیاز کوتاه شود و استقلال با یک امتیازی که در این دیدار به دست آورد همچنان صدرنشین لیگ باقی بماند.

بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال ادامه داد: اگرچه این تساوی، تیم‌هایی چون پرسپولیس و سپاهان را خوشحال کرد اما این دیدار درس بزرگی برای استقلال بود تا از موقعیت‌های به‌دست‌آمده‌اش در دیدارهای بعدی استفاده کند و بتواند سه امتیاز را کسب کند.

کارشناس فوتبال در خصوص اتفاقات پایان بازی و درگیری‌هایی که به وجود آمد نیز گفت: اینکه یک فیلم‌بردار یا عکاس به خود اجازه می‌دهد تا یک‌قدمی سرمربی و یا دیگر اعضای کادر فنی بیاید، حرفه‌ای نیست. در یک صحنه هم آن‌قدر دوربین به لب خط نزدیک بود که ابوالفضل جلالی اگر خود را کنترل نکرده بود دوربین فیلم‌برداری، فیلمبردار و همگی دچار آسیب‌دیدگی می‌شدند. این اتفاقات نشان می‌دهد که برخی‌ها به دنبال این هستند تا نکونام و تیمش را وارد حاشیه کنند.

وی گفت: البته نکونام و اعضای کادر فنی هم باید هوشیار باشند، آرامش خود را حفظ کنند و اجازه ندهند این‌طور اتفاقات که تعمدی و از قبل پیش‌بینی‌شده است، تمرکز آن‌ها را به هم زده و باعث شود تا درگیر بشوند و بعدازآن دچار محرومیت شوند.

بیانی در خصوص دیدار آینده استقلال برابر فولاد خوزستان گفت: بازهم یک تأخیر دوهفته‌ای به خاطر لیگ قهرمانان در فوتبال ما رخ می‌دهد. استقلال باید ۱۴ روز تمرین کند و سپس به مصاف فولاد خوزستان برود. وقفه‌های طولانی در لیگ نه‌تنها به تیم‌ها ضربه زده بلکه جذابیت بازی‌ها را هم از بین برده است.

وی گفت: استقلال باید با بازی‌های تدارکاتی، خود را آماده نگه دارد تا در اهواز به مصاف فولاد برود. اگرچه فولاد در هفته‌های اخیر نتایج خوبی کسب نکرده و در آخرین دیدارش برابر تراکتور شکست را پذیرا شده اما بازیکنان استقلال نباید حریف را دست‌کم گرفته و خود را از پیش برنده بدانند.

بیانی افزود: رسیدن به قهرمانی کار سختی است. استقلال مسیر طولانی تا هدفش دارد و باید تمرکزش بر روی بازی‌ها باشد و اجازه ندهد غرور باعث شود تا از مسیر اصلی خارج شود.

کارشناس فوتبال در پایان خاطرنشان کرد: بااینکه اتفاقات زیادی برای استقلال در ابتدای فصل افتاد اما این تیم با یک وحدت و همدلی توانست به شرایط ایده آل بازگردد. کمتر کسی فکر می‌کرد با تمام مشکلاتی که در این تیم بود آبی‌ها صدرنشین لیگ باشند اما صمیمیت در استقلال این اتفاق را برای آبی پوشان به وجود آورد؛ بنابراین باید توجه داشته باشند که حفظ صدرنشینی از رسیدن به صدر به‌مراتب سخت‌تر است.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از