حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی

توافق فدراسیون بوکس با رینالدو فوتس کوبایی

توافق فدراسیون بوکس با رینالدو فوتس کوبایی

فدراسیون بوکس کشورمان با رینالدو فوتس مربی کوبایی به توافق رسیده و هفته آینده این مربی خارجی به تهران سفر خواهد کرد.

به گزارش سفیرافلاک، مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بوکس کشورمان روز سه‌شنبه 27 تیرماه سال 1402 برگزار شد و سید روح‌الله حسینی با کسب 45 رأی به‌عنوان رئیس چهار سال آینده فدراسیون بوکس انتخاب شد. پس از آغاز ریاست روح‌الله حسینی در فدراسیون بوکس، به خاطر نزدیک بودن آغاز نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگژو، کمیته فنی فدراسیون حسین نهرودی را به‌عنوان سرمربی تیم ملی بوکس بزرگسالان انتخاب کرد تا تیم ملی برای حضور در هانگژو با سرمربی حضورداشته باشد و در همان مقطع اعلام شد که قرار است به‌زودی یک مربی خارجی هدایت تیم ملی بزرگسالان را برعهده بگیرد.

حالا پس از نتایج ضعیفی که تیم ملی بوکس کشورمان در بازی‌های آسیایی هانگژو رقم زد، مسئولان فدراسیون بلافاصله به وعده انتخاباتی خود عمل کردند و حالا خبرها حاکی از آن است که فدراسیون بوکس با یک مربی کوبایی به توافقات اولیه رسیده است.

طبق اخبار رسیده از منابع معتبر، مسئولان فدراسیون بوکس با رینالدو فوتس «مربی کوبایی به توافقات اولیه رسیده‌اند و این مربی خارجی قرار است روز سه‌شنبه 23 آبان ماه برای رسیدن به توافق نهایی به تهران سفر کند. ظاهراً قرار است وی پس از حضور در تهران و بازدید از امکانات بوکس ایران، پای میز مذاکره نهایی بنشیند.» رینالدو فوتس چندین سال مربی تیم ملی رده‌های سنی بوکس کوبا بوده است. این مربی کوبایی از قهرمانان ملی کشور کوبا است.

ضمن اینکه فدراسیون بوکس کشورمان به دنبال یک مربی کوبایی دیگر برای رده‌های سنی پایه است که چندین گزینه پیشنهادی از سوی فدراسیون بوکس کوبا روی میز فدراسیون بوکس کشورمان قرارگرفته است که هنوز از سوی ریاست فدراسیون گزینه نهایی تائید نشده است.

لازم به ذکر است؛ «رینالدو فوتس» پس از حضور در تهران و توافق نهایی، به‌عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان فعالیت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آغاز خواهد کرد و هدف فدراسیون بوکس کشورمان این است که «فوتس» کوبایی در بحث آموزش مربیان در سراسر کشور فعالیت کند.

لازم به یادآوری است، بازی‌های آسیایی هانگژو که در کشور چین برگزار شد، جزو مسابقات کسب سهمیه المپیک 2024 پاریس بود که متأسفانه نمایندگان کشورمان شانس کسب سهمیه المپیک 2024 را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این رقابت‌ها به دست نیاوردند. پس از ناکامی شاگردان نهرودی در هانگژو، مسئولان فدراسیون بوکس کشورمان در زمان کوتاه باقی‌مانده تا المپیک پاریس دست به تغییرات در رأس تیم ملی بزرگسالان زدند تا شاید بوکس ایران در مسابقات جهانی بتواند با مربی کوبایی سهمیه حضور در المپیک پاریس را کسب کند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از