حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تولید کاغذ در دولت سیزدهم ۱۶ برابر شد

تولید کاغذ در دولت سیزدهم ۱۶ برابر شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مقدار تولید کاغذ در این حوزه ۵ هزار تن بود که کار را شروع کردیم و امروز این رقم را به ۸۰ هزار تن رساندیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست هیئت دولت، درباره این سؤال که شما پیش‌ازاین گفته بودید که کشور به حدود ۳۰۰ هزار تن کاغذ نیاز داریم ولی چرا جشن خودکفایی کاغذ را با ۸۰ تن برگزار کردید، اظهارداشت: این حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن مربوط به کاغذ کل کشور است ولی ۸۰ هزار تن مربوط به کاغذ تحریر مثل کتاب درسی و روزنامه است.

وی افزود: ما برای بسته‌بندی محصولات به کاغذ نیاز داریم که البته آن‌هم در جای خودش در حال انجام است ولی به حوزه ما مربوط نمی‌شود و ما چون مسئول تأمین کاغذ برای حوزه فرهنگی هستیم باید این کاغذ را تولید می‌کردیم.

اسماعیلی ادامه داد: مقدار تولید کاغذ ما در این حوزه ۵ هزار تن بود که ما کار را شروع کردیم و امروز این رقم را به تولید ۸۰ هزار تن کاغذ رساندیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: الآن دیگر ما نیازی به واردات کاغذ نداریم مگر اینکه کسی بخواهد از کاغذ مثلاً گلاسه یا چیز دیگری استفاده کند. ما کاغذ را همچنان در دسته اول کالا قراردادیم یعنی ارز ۲۸ هزار ۵۰۰ برای آن می‌دهیم.

جشن خودکفایی کاغذ جمعه گذشته در مازندران و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار مازندران و مسئولان استانی و شهرستانی در کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران برگزار شد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از