حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی

حرکت کف قیمتی دلار در سال جاری

حرکت کف قیمتی دلار در سال جاری

روند حرکت دلار در ۱۰ روز گذشته نشان می‌دهد قیمت اسکناس آمریکایی به کف قیمتی خود در سال جاری در حال نزدیک شدن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، بررسی روند قیمت دلار در بازار غیررسمی نشان می‌دهد که این ارز کف حمایتی مهم خود را ازدست‌داده و گارد نزولی گرفته و در روزهای گذشته به کاهش خود ادامه داده است.

آخرین قیمت‌های بازار غیررسمی حکایت از دلار ۴۹ هزار ۷۵۰ تومانی دارد که این رقم تا ۴۹ هزار ۶۰۰ تومان نیز پایین‌تر خواهد آمد.

این مهم در حالی است که دلار در دو ماه نیم اخیر کف قیمتی ۵۰ هزار تومان را از دست نداده بود، حالا به سمت پایین‌ترین قیمت خود در سال جاری یعنی ۴۷ هزار تومان در حال حرکت است.

قدرت چانه‌زنی خریداران ارز در بازار غیررسمی به‌عنوان یک مؤلفه مهم در تشخیص روند آینده قیمت شناخته می‌شود، چراکه اگر انتظارات تورمی فروشندگان پایین باشد، محدوده تخفیف‌های آن‌ها نیز بازتر خواهد شد و افزایش قدرت چانه‌زنی خریداران به‌نوعی مقدمه‌ای بر کاهش قیمت است.

هم‌اکنون به‌صورت میدانی نیز طرف عرضه دلار قوی‌تر از تقاضای آن به نظر می‌آید که همین موضوع روند ادامه‌دار کاهش قیمت را تائید می‌کند.

این در شرایطی است که بانک مرکزی به‌عنوان بازار ساز فعال‌تر از همیشه در بازار حضور دارد و بعید به نظر می‌رسد این بانک شرایط لازم برای رگلاتوری بازار را در اختیار نداشته باشد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از