حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی
رئیس دانشگاه لرستان:

دانشگاه لرستان در لیست آموزش‌عالی عراق قرار گرفت

دانشگاه لرستان در لیست آموزش‌عالی عراق قرار گرفت

رئیس دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه لرستان برای نخستین‌بار در لیست آموزش عالی کشور عراق قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، علی نظری امروز در یازدهمین جشنواره «جهادگران علم و فناوری» استان لرستان که در دانشگاه فرهنگیان خرم‌آباد برگزار شد، اظهارداشت: امروز در نظام تحولی آموزش عالی باید پژوهش آموزش محور و آموزش پژوهش محور داشته باشیم که در راستای یک هدف متعالی قرار بگیرند.

وی افزود: تمام تحقیقات و پژوهش‌ها برای هدف متعالی یعنی ساخت انسان است اگر اینگونه نشود تبدیل به علمی می‌شود که امروز در دنیای غرب است و با همان علم، کودکان فلسطینی به شهادت می‌رسند.

رئیس دانشگاه لرستان عنوان کرد: براساس آمار در تولید علم رتبه ۱۶ دنیا را داریم که رتبه عالی و دستاورد بزرگی است و در دانشگاه‌های استان ۱۶ دانشمند یک درصد و دو درصد جهان را داریم.

نظری بیان کرد: پژوهش‌ها و آموزش‌های ما باید همه باهم امیدبخشی کنند و قلم‌ها در صحنه مجازی و حقیقی امید آفرینی و احیاگری کنند.

وی تصریح کرد: باید پایان‌نامه‌ها و پژوهش‌های ما احیاگری و امیدآفرینی کند که راه آن هیات‌های اندیشه‌ورزی و آسیب‌شناسی دقیق پژوهش دانشگاه‌ها است.

نظری با بیان اینکه باید جهادی عمل کنیم، خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی یک نفر بود ولی جهانی را تحت شعاع خود قرار داد و امروز دستاورد شهید سلیمانی را در فلسطین می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه خیرین دانشگاه‌ساز نداریم که از اختراعات و فناوری‌های دانشجویان نخبه پشتیبانی کنند، گفت: باید انفاق فکری کنیم و اگر دانشگاه‌ها حرکت و جهاد کنند بسیاری از مسائل ما حل می‌شود. 

رئیس دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه لرستان برای اولین‌بار در لیست آموزش عالی کشور عراق قرار گرفته و توانستیم حدود ۲۰۰دانشجوی عرب زبان عراقی را به دانشگاه‌های مختلف بیاوریم و این بهترین راه برای تقویت محور مقاومت و بسترساز تمدن نوین اسلامی است.

نظری با تأکید بر اینکه استان لرستان سرشار از نخبگان است، اظهارداشت: نخبگان باید به میدان بیایند، با نگاه جهادی به بسیاری از موارد مختلف رسیده‌ایم اگر می‌خواهید تمدن‌ساز باشید باید وسط کار باشید.

وی تصریح کرد: کارهای بزرگی در نظام صورت گرفته و نقطه‌های روشن زندگی ما هستند که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از