حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی
سخنگوی وزارت امور خارجه:

رأی دادگاه سوئد حمید نوری محکوم است

رأی دادگاه سوئد حمید نوری محکوم است

سخنگوی وزارت امور خارجه رأی دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر درباره حمید نوری را غیرقابل‌قبول خواند و آن را به‌شدت محکوم کرد‌.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، رأی دادگاه سوئد درباره حمید نوری شهروند ایرانی زندانی در سوئد و محکوم کردن او به حبس ابد، واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشت.

ناصر کنعانی دراین‌باره اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران رأی دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر درباره حمید نوری شهروند ایرانی را از اساس غیرقابل‌قبول دانسته و آن را به‌شدت محکوم می‌کند.

وی افزود: جای تأسف است که دادگاه سوئد بدون توجه به موازین دادرسی عادلانه، به صدور چنین رأی مخربی مبادرت کرده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: متأسفانه دستگاه قضایی سوئد با قرار گرفتن در کنار گروهک‌های تروریستی که دهه‌هاست مشغول انجام شنیع‌ترین اعمال تروریستی و ضد بشری علیه مردم ایران، عراق و حتی اروپا هستند، این‌گونه منافع دو ملت و روابط قدیمی، تاریخی و ریشه‌دار دو کشور را در معرض خطر قرار داده‌اند.

کنعانی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس وظایف ذاتی خویش در دفاع از حقوق شهروندان خود، از تمام ظرفیت‌ها و امکانات قانونی برای رهایی شهروند یادشده از چنگال بی‌عدالتی استفاده کرده و تا استیفای کامل حقوق شهروند خویش به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای برداشتن گام‌های متناسب محفوظ می‌داند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از