حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان مطرح کرد:

رفع تصرف ٣۶ هزارمتر از اراضی ازنا

رفع تصرف ٣۶ هزارمتر از اراضی ازنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از رفع تصرف ٣۶ هزار مترمربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات‌وحش سفید کوه شهرستان ازنا خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، علی سالاروند اظهارداشت: ٣۶ هزارمتر مربع از اراضی ملی پناهگاه حیات‌وحش سفید کوه ازنا که تغییر کاربری یافته بود، با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان با محوریت محیط‌بانان خدوم پناهگاه حیات‌وحش سفید کوه ازنا و به دستور مقام محترم قضایی، رفع تصرف و به وضعیت سابق بازگردانده شد.

وی افزود: اراضی ملی را جزء انفال و حقوق عامه مردم دانست و افزود: حفاظت از مناطق تحت مدیریت از وظایف و تکالیف اصلی سازمان حفاظت محیط زیست است و این اداره کل با هرگونه دخل و تصرف در عرصه‌های طبیعی به ویژه عرصه‌های ملی واقع در مناطق چهارگانه تحت مدیریت این اداره کل، با جدیت تمام برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که انفال دستخوش تخریب و دست درازی افراد سودجو قرار گیرند.

پناهگاه حیات‌وحش سفیدکوه ازنا با وسعتی معادل ۲۴ هزار و ۴۴۴ هکتار، منطقه‌ای زیبا با آب و هوای دلپذیر، دارای کوه‌های نسبتاً مرتفع و دره‌های عمیق، در شمال منطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار گرفته که به دلیل همین ویژگی، دارای اقلیم متنوع شامل سرد کوهستانی در سفیدکوه کوچک و معتدل در سفیدکوه بزرگ است. قوچ و میش وحشی از اصلی‌ترین گونه‌های پستاندار این منطقه به شمار می‌روند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از