حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی:

رژیم صهیونیستی یک خطر جدی است

رژیم صهیونیستی یک خطر جدی است

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با وحدت می‌توانیم صدای رسای مظلومیت فلسطین و انزجار ملت‌ها از نسل‌کشی صهیونیست‌ها را به جهان مخابره کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در اجلاس سالیانه اتحادیه بین‌المجالس IPU که در کشور آنگولا برگزار شد، اظهارداشت: فلسطین پاره تن اسلام است. امروز در دنیا مسلمانان با مشکلات فراوانی روبرو هستند ولی هیچ مشکلی دردآورتر از مشکلات نسل‌کشی مردم غزه نیست.

وی افزود: ماجرای تجاوز رژیم صهیونیستی به فلسطین و غزه ختم نخواهد شد اگر امروز اجماع مسلمین جلوی جنایت جنگی و نسل‌کشی را نگیرد و اگر فلسطین امروز نجات پیدا نکند هیچ‌یک از کشورهای عربی و اسلامی از شر رژیم صهیونیستی در امان نخواهند بود. امروز باید بدانیم رؤیای نیل تا فرات تنها بخشی از نقشه شوم رژیم صهیونیستی است.

ذوالنوری تأکید کرد: رژیم صهیونیستی یک خطر جدی برای تمام بشریت است همان‌گونه که نه‌تنها مساجد و مدارس بلکه کلیسا و بیمارستان را بمباران می‌کند که خلاف همه قوانین بین‌المللی است.

وی اظهار داشت: آمریکا و اروپا همه‌ جهان نیستند امروز کشورهای اسلامی و عربی با وحدت می‌توانند یک اتحاد عظیم ایجاد کنند، امروز کشورهای آفریقایی که مزه تلخ استعمار غرب را در طول تاریخ چشیده‌اند همراه کشورهای اسلامی و عربی می‌توانند باشند.

 نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با وحدت می‌توانیم صدای رسای مظلومیت فلسطین و انزجار ملت‌ها از نسل‌کشی صهیونیست‌ها را با صدور یک پیام امیدوارکننده از مجمع اتحادیه بین‌المجالس به جهان مخابره کنیم که نتیجه آن جلوی نسل‌کشی مردم فلسطین باشد.

۵۰ هیئت در سطح رئیس مجلس، ۲۳ هیئت به ریاست نواب رئیس مجالس دنیا و مابقی هیئت‌ها به ریاست گروه‌های پارلمانی و یا رؤسای کمیسیون‌های روابط خارجی در این اجلاس حاضر شدند. اجلاس سالانه اتحادیه بین‌المجالس جهانی هر ۶ ماه یک‌بار در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود. اتحادیه بین‌المجالس جهانی امسال با شعار «صلح، عدالت و تشکیلات قوی» فعالیت می‌کند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از