حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1403/01/30 شمسی | 2024/04/18 میلادی

ساحلی‌بازان تسلیم ناپذیر ایران به دنبال تاریخ‌سازی

ساحلی‌بازان تسلیم ناپذیر ایران به دنبال تاریخ‌سازی

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی به مصاف برزیل خواهد رفت؛ تیمی که پنج قهرمانی دارد اما شکست دادن آن دور از دسترس نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی ۲۰۲۴ امارات امروز از ساعت ۱۷:۳۰ به مصاف تیم ملی برزیل خواهد رفت.

 

تکرار تاریخ‌سازی پس از ۲ دوره غیبت

ساحلی بازان ایران در حالی در این مرحله حضور دارند که پیش‌ازاین و در جام جهانی ۲۰۱۷ حضور در این مرحله را تجربه کرده‌اند. در سال ۲۰۱۷ ایران در مرحله گروهی با ایتالیا، مکزیک و نیجریه هم‌گروه بود که پس از پیروزی ۳ بر ۲ برابر مکزیک و شکست ۵ بر ۴ برابر ایتالیا در دیدار سوم مرحله گروهی به مصاف نیجریه رفت و پس از تساوی ۴ به ۴ در وقت‌های قانونی موفق شد این تیم را در وقت‌های اضافه شکست دهد و به‌عنوان تیم دوم و با ۴ امتیاز راهی یک‌چهارم نهایی شود.

در مرحله یک‌چهارم نهایی، تیم ملی موفق شد با نتیجه ۴ بر ۳ از سد سوئیس عبور کند اما در مرحله نیمه‌نهایی به سد تاهیتی برخورد کرد و درحالی‌که در وقت‌های قانونی، بازی با نتیجه تساوی یک‌به‌یک به پایان رسید در وقت‌های اضافه مغلوب تاهیتی شد و از راهیابی به دیدار نهایی بازماند.

شاگردان محمدحسین میرشمسی در دیدار رده‌بندی یک‌بار دیگر برابر ایتالیا قرار گرفتند و این‌بار موفق شدند این تیم را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست دهند تا با کسب عنوان سومی این مسابقات، بهترین نتیجه تاریخ خود را کسب کند.

اما نکته قابل‌توجه این است که در دو دوره بعدی این رقابت‌ها یعنی در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ تیم ملی نتوانست به جام جهانی راه پیدا کند تا پس از ۲ دوره غیبت، یک‌بار دیگر خوش بدرخشد بازهم در نیمه‌نهایی حاضر شود.

اکنون در جام جهانی ۲۰۲۴ این تیم برزیل است که باید رو در روی ساحلی بازان ایران قرار بگیرند. تیمی که در تاریخ رقابت‌های جام جهانی، بیشترین عنوان قهرمانی را در کارنامه دارد. اما خبر خوب برای ملی پوشان ایران این است که این تیم در آخرین دوره حضور خود یعنی در سال ۲۰۲۱ در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب سنگال شد.

 

تیم تسلیم‌ناپذیر ایران

برزیل در دوره کنونی هم در مرحله گروهی موفق شد با نتیجه ۵ بر ۳ عمان را شکست دهد؛ اما نکته قابل‌توجه این است که این تیم برابر تیم‌های پرتغال و مکزیک در وقت‌های قانونی متوقف شد تا با پیروزی در وقت‌های اضافه و کسب ۷ امتیاز به‌عنوان تیم نخست به یک‌چهارم نهایی صعود کند. در مرحله یک چهارم نهایی هم برزیلی‌ها برابر ژاپن صف‌آرایی کردند و با نتیجه ۸ بر ۴ پیروز شدند.

ساحلی بازان ایران هم در مرحله گروهی موفق شدند برابر آرژانتین و تاهیتی به برتری برسند و اسپانیا را در ضربات پنالتی شکست دادند و در مرحله یک‌چهارم نهایی هم موفق به حذف امارات با نتیجه ۲ بر یک شدند.

تیم ملی ایران در دیدار برابر برزیل فرصت خوبی برای صعود به دیدار نهایی و تاریخ‌سازی در جام جهانی در اختیار دارد. این تیم توانسته است در امارات خود را به‌عنوان یکی از ترسناک‌ترین تیم‌های جهان معرفی کند. تیمی که همان‌طور که برابر اسپانیا نشان داد تا آخرین ثانیه‌ها می‌جنگد و تسلیم نمی‌شود.

آخرین باری هم که تیم‌های ملی ایران و برزیل در جام جهانی برابر هم قرارگرفته‌اند در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۵ پرتغال بود که در آن مسابقه برزیل با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی رسید.

ضمن اینکه برزیل هم نشان داده است آن تیم شکست‌ناپذیر دوره‌های پیشین نیست و با بررسی جام جهانی ۲۰۲۱ و نتایجی که در جام جهانی کنونی کسب کرده است می‌توان این امید و انگیزه را داشت که ساحلی بازان ایرانی امروز تیمی از پیش بازنده نیستند و می‌توانند با پیروزی برابر این تیم به ماجراجویی‌های خود ادامه دهند. برزیل دیگر تیم شکست‌ناپذیر سال‌های قبل نیست و ایران هم به تیمی تسلیم‌ناپذیر تبدیل‌شده است.

در دیگر دیدار مرحله نیمه‌نهایی از ساعت ۱۹ تیم‌های ایتالیا و بلاروس باهم دیدار می‌کنند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از