حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/10 شمسی | 2023/12/01 میلادی

شهادت بیماران بستری در بیمارستان الشفا

شهادت بیماران بستری در بیمارستان الشفا

بمباران مناطق مسکونی نوار غزه و شهادت تعدادی از بیماران بستری در بیمارستان الشفا به دلیل حمله نظامیان صهیونیست به این بیمارستان از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.

به گزارش سفیرافلاک، در حالی که حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی علیه مناطق مسکونی نوار غزه ادامه دارد حمله عناصر ارتش این رژیم به بیمارستان الشفا و بیماران بستری در این بیمارستان برگ دیگری از جنایات اشغالگران را علیه ملت مظلوم فلسطین ثبت کرد.

 

بمباران هوایی منازل مسکونی در نوار غزه

همزمان با یورش نظامیان صهیونیست به یک بیمارستان در نوار غزه جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی به حملات هوایی خود علیه مناطق مختلف این باریکه ادامه می‌دهند به طوری که ساعتی قبل این جنگنده‌ها مرکز نوار غزه را بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، در جریان بمباران منازل مسکونی در خانیونس واقع در جنوب نوار غزه دست کم پنج فلسطینی به شهادت رسیدند.

در همین راستا و به دلیل حملات وحشیانه جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی اکثر بیمارستان‌های شمال و جنوب غزه تعطیل شده‌اند.

شهادت فلسطینی‌ها در حمله اشغالگران به بیمارستان الشفا

 

شهادت تعدادی از فلسطینی‌ها در حمله اشغالگران به بیمارستان الشفا

خبرنگار شبکه المیادین نیز گزارش داد که در جریان حمله عناصر ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستان الشفا طی بامداد امروز تعدادی از فلسطینی‌های مستقر در این بیمارستان به شهادت رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند. علاوه بر آن جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی مناطق اطراف بیمارستان الشفا را نیز درهم کوبیدند.

محمد زقوط مدیرکل بیمارستان‌های نوار غزه تاکید کرد: جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی بیمارستان الشفا را هدف حملات خود قرار داده و عناصر این رژیم نیز به این بیمارستان یورش برده و به بیمارستان بستری در این مکان حمله کردند.

وی در ادامه افزود: اشغالگران صهیونیست علاوه بر بیمارستان الشفا به بیمارستان‌های دیگر نوار غزه نیز حمله کرده‌اند اما هیچ خبری از نیروهای حماس یا دیگر گروه‌های فلسطینی در این بیمارستان‌ها نبوده است.

زقوط تصریح کرد: نهادهای بین المللی از وظایف خود در قبال بیماران و زخمی‌ها در بیمارستان الشفای غزه شانه خالی می‌کنند.

شیخ «علی ابوشاهین» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد که سکوت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی مشارکت در نسل کشی مردم فلسطین به شمار می‌رود.

شاهدان عینی در داخل این بیمارستان تاکید کردند که اشغالگران صهیونیست این مرکز درمانی را به میدان جنگ تبدیل کردند.

شهادت فلسطینی‌ها در حمله اشغالگران به بیمارستان الشفا

 

صهیونیست‌ها به سمت کسانی که از بیمارستان الشفا خارج می‌شوند شلیک می‌کنند

مدیرکل بیمارستان‌های نوار غزه در گفتگو با الجزیره تاکید کرد: در جریان حمله نظامیان صهیونیست به داخل بیمارستان الشفا هیچ گلوله‌ای از سمت کسانی که در بیمارستان بودند شلیک نشد. اشغالگران صهیونیست به سمت کسانی که قصد داشتند به وسیله گذرگاه به اصطلاح امن تعیین شده توسط خود آنها از بیمارستان الشفا خارج شوند، شلیک کردند.

وی در ادامه افزود: اشغالگران به بخش‌های عمل‌های جراحی و اورژانس بیمارستان الشفا حمله کردند. آنها فکر می‌کردند که ورود به بیمارستان الشفا یک پیروزی برای آنها به شمار می‌رود اما اثری از نیروهای مقاومت فلسطین در این بیمارستان پیدا نکردند.

این مسئول فلسطینی اضافه کرد: ما از ۵ روز قبل تاکنون با طرف مصری برای ورود کودکان بیمار به این کشور در حال رایزنی هستیم اما تاکنون جوابی از سمت آنها دریافت نکرده‌ایم!

شهادت فلسطینی‌ها در حمله اشغالگران به بیمارستان الشفا

 

افزایش نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده در غزه

از سوی دیگر رسانه‌های عبری زبان به هلاکت ۲ افسر دیگر ارتش رژیم صهیونیستی طی درگیری‌های زمینی در شمال نوار غزه اذعان کردند.

بر اساس این گزارش ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که ۲ تن از عناصر صهیونیست در درگیری‌های شمال غزه به هلاکت رسیده‌اند و بدین ترتیب تعداد نظامیان به هلاکت رسیده ارتش اشغالگر تاکنون به ۳۶۸ تن افزایش یافته است.

رسانه‌های عبری زبان همچنین اعلام کردند که چهار نظامی صهیونیست در جریان درگیری‌های زمینی در غزه به شدت زخمی شده‌اند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از