حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی

شکست نوجوانان ایران برابر مراکش

شکست نوجوانان ایران برابر مراکش

دیدار تیم‌های فوتبال نوجوانان ایران و مراکش در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال اندونزی، به سود تیم مراکش به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، دیدار تیم‌های نوجوانان ایران و مراکش در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال اندونزی امروز سه‌شنبه از ساعت ۱۵: ۳۰ در ورزشگاه «گلورا بونگ تومو» برگزار شد که این مسابقه در ۹۰ دقیقه با تساوی یک‌به‌یک به پایان رسید. تک‌گل ایران در این مسابقه را اسماعیل قلی زاده (۷۳) به ثمر رساند. نسیم عزوزی (۴+۹۰) برای مراکش گل زد.

با رقم خوردن این تساوی تعیین تیم برنده مستقیم به ضربات پنالتی رفت که طی آن مراکشی‌ها به پیروزی ۴ بر یک رسیدند و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شدند.

عرفان درویش عالی پنالتی اول را به گل تبدیل کرد. حسام نفری دومین زننده پنالتی ایران بود که او ضربه‌اش را چیپ زد که از بالای دروازه خالی به بیرون رفت. کسری طاهری سومین ضربه پنالتی ایران را زد که دروازه‌بان مراکش توپ را مهار کرد اما سیستم ویدئویی به دلیل جلو آمدن دروازه‌بان حریف تشخیص تکرار داد اما بازهم توپ طاهری نتوانست توپ را گل کند.

بازیکنان تیم فوتبال نوجوانان ایران با اشتباهاتی که در پنالتی‌ها داشتند، رؤیای رسیدن به یک‌چهارم نهایی و نیمه‌نهایی را بر باد دادند و گلر مراکشی‌ها عملکرد بهتری از آرشا شکوری داشت تا تیمش به مرحله بعدی صعود کند.

ترکیب تیم نوجوانان ایران

حسین عبدی در این مسابقه نفرات زیر را به زمین فرستاد:

آرشا شکوری، عرفان درویش عالی، حسام نفری، نیما اندرز، ابوالفضل ذلیخایی (۸۹- همایی فرد)، امیرمحمد رزاق نیا، ابوالفضل زمانی (۸۹- حسنی)، اسماعیل قلی زاده، یعقوب براجعه، ماهان صادقی و ابوالفضل موردی (۴۶- کسری طاهری).

تلاش بی‌نتیجه نوجوانان در نیمه اول

دو تیم در حالی پا به مرحله یک‌هشتم نهایی گذاشتند که نوجوانان مراکش با کسب ۶ امتیاز در مرحله گروهی به‌عنوان صدرنشین صعود کردند و نوجوانان ایران هم با کسب شش امتیاز در گروهی که تیم‌های انگلیس، برزیل و نیوکالدونیا حضور داشتند سوم شدند و به‌عنوان یکی از بهترین تیم‌های سوم به این مرحله صعود کردند.

نوجوانان ایران در این مسابقه بازی را هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۷ حسام نفری از روی ارسال کرنر با یک ضربه سر دروازه تیم مراکش را تهدید کرد که مدافع حریف مانع از ورود توپ به دروازه شد.

در ادامه این مسابقه هم برتری نوجوانان ایران محسوس بود و کنترل توپ و میدان را در اختیار داشتند و خطاهای متعدد بازیکنان مراکش برای کنترل حملات بازیکنان ایران حاکی از این مسئله بود.

در دقیقه ۱۷ توپ برگشتی از محوطه جریمه مراکش به ابوالفضل زمانی در پشت محوطه رسید و شوت روی پای این بازیکن بعد از برخورد به‌پای مدافع حریف با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت و راهی کرنر شد.

در دقیقه ۲۲ ارسال کرنر نیما اندرز به ابوالفضل موردی رسید و او با یک ضربه سر توپ را به سمت دروازه مراکش زد اما توپ بعد از رد شدن از دروازه‌بان این تیم توسط مدافع از روی خط دروازه برگشت داده شد تا بهترین موقعیت نوجوانان ایران در این لحظه از بازی از دست برود.

در ادامه بازی بیشتر در میانه میدان دنبال شد و فرصت خاصی روی دروازه دو تیم شکل نگرفت تا نیمه اول این مسابقه بدون آنکه اتفاق خاص دیگری روی دروازه دو تیم شکل بگیرد با تساوی بدون گل به پایان برسد.

بازی هوشمندانه نوجوانان در نیمه دوم

در نیمه دوم حسین عبدی با فرستادن کسری طاهری به زمین تلاش کرد خط حمله تیمش را تقویت کند. قرمز پوشان مراکش اما ۲۰ دقیقه ابتدایی نیمه دوم را دونده‌تر بودند و توپ و میدان را در اختیار داشتند. تاکتیک حسین عبدی در این نیمه استفاده از ضد حملات و غفلت مدافعان مراکش برای رسیدن به گل بود.

در دقیقه ۵۴ «هامونی» بازیکن تیم مراکش با حرکت از جناح چپ در آستانه محوطه جریمه به سمت دروازه ایران شلیک کرد که توپ با نوک انگشتان آرشا شکوری به کرنر رفت تا بهترین فرصت مراکش برای گلزنی در این مسابقه از دست برود.

در دقیقه ۶۱ شوت پشت محوطه «کوتون» را آرشا شکوری مهار کرد. در دقیقه ۶۵ «انایر» حرکت خود از جناح راست را آغاز کرد و با عبور از مدافع ایران ضربه خود را به سمت دروازه روانه کرد که توپ با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه مسابقه بازهم در بازیکنان مراکش در دقیقه ۶۸ فرصت داشتند دروازه تیم ایران را باز کنند اما تکل به‌موقع حسام نفری مقابل دروازه مانع از گلزنی «علائویی» شد.

اما اولین فرصت گلزنی ایران در دقیقه ۷۴ به دست آمد. جایی ارسال یعقوب براجعه از جناح راست به اسماعیل قلی زاده رسید و او با یک ضربه سر تماشایی توپ را دور از دستان گلر مراکش به کنج دروازه مراکش فرستاد تا نوجوانان ایران با نتیجه یک‌بر صفر پیش بیفتند.

نوجوانان مراکش در ادامه تلاش کردند گل خورده را جبران کنند. ضربه آزاد «کاتیبا» از پشت محوطه جریمه در آستانه ورود به دروازه ایران با واکنش دیدنی آرشا شکوری به کرنر فرستاده شد.

در شرایطی که داور برای این دیدار ۱۱ دقیقه وقت اضافه اعلام کرده بود، ملی پوشان کشورمان در دقیقه چهارم این وقت‌ها دروازه خود را بازشده دیدند و غفلت مدافعان باعث شد بازی به‌تساوی کشیده شود.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از