حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
رئیس امور جذب سازمان استخدامی کشور:

مجوز جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی صادر شد

مجوز جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی صادر شد

رئیس امور جذب، بکارگیری و رشد سازمان اداری و استخدامی کشور از صدور مجوز جذب ۴ هزار نخبه در دستگاه‌های اجرایی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، رئیس امور جذب، بکارگیری و رشد سازمان اداری و استخدامی کشور با اعلام صدور مجوز جذب بیش از ۴ هزار نخبه در دستگاه‌های اجرایی کشور، گفت: فراخوان جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی به‌زودی اعلام می‌شود.

علیرضا علیخان‌زاده؛ رئیس امور جذب، بکارگیری و رشد این سازمان در مورد صدور مجوز برای مرحله جدید جذب نخبگان گفت: مجوزهای صادرشده به تفکیک شغل محل در سراسر کشور خواهد بود که فراخوان و جزئیات آن از سوی بنیاد ملی نخبگان اعلام خواهد شد.

علیخان‌زاده با تأکید بر اهتمام دولت سیزدهم در استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان، گفت: تاکنون ۶۹ دستگاه اجرایی و ۱۹ وزارتخانه از جذب نخبگان استقبال کرده‌اند که نشان از همت دولت سیزدهم در حفظ، جذب و به‌کارگیری نخبگان برای ارائه خدمت به مردم است.

وی با اشاره به اینکه شرایط احراز نخبگی و فرایند ارزیابی از سوی بنیاد ملی نخبگان اطلاع‌رسانی می‌شود، اعلام کرد: بر اساس نیازهای دستگاه‌های اجرایی کشور، مجوز جذب بیشترین تعداد نخبه، به ترتیب برای آموزش‌وپرورش و وزارت جهاد کشاورزی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادرشده است.

همچنین نخبگان برای جذب در دستگاه‌های سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، سازمان ملی استاندارد، سازمان نقشه‌برداری کشور و مرکز آمار، مرکز ملی رقابت، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رقابت می‌پردازند.

وزارت دادگستری، وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های تابعه، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت نفت و وزارت نیرو دیگر دستگاه‌هایی هستند که با مجوزهای صادرشده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، می‌توانند نخبگان را جذب و بکارگیری کنند.

انتهای خبر/

منبع: سازمان اداری و استخدامی کشور

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از