حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1403/02/05 شمسی | 2024/04/24 میلادی
وزیر کشور:

مجوز ماده ۲۳ سد معشوره صادر شد

مجوز ماده ۲۳ سد معشوره صادر شد

وزیر کشور با بیان اینکه سد معشوره از مطالبات و نیازمندی‌های لرستان و مورد تاکید رئیس جمهور است گفت: مجوز ماده ۲۳ سد معشوره صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، احمد وحیدی در حاشیه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان اظهارداشت: طی دو سال اخیر اقدامات ارزشمندی در لرستان انجام شده و با توجه به آمار رسمی بیش از ۱۸۰ واحد تولیدی راکد در این استان احیا شده است.

وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه صنعت، کشاورزی، آبزی‌پروری، دامپروری و گردشگری در این استان اشاره کرد و افزود: برخی از تولیدات کشاورزی لرستان تا چهار برابر نسبت به دوره‌های قبل افزایش داشته که باعث رونق صادرات در استان شده است.

وزیر کشور به بحث وجود رواناب در لرستان اشاره و عنوان کرد: آبخیزداری یکی از عمده‌ترین اقدامات این استان است که می تواند از آبهای جاری را برای فعالیت مورد نیاز بهره‌گیری و از خسارات احتمالی نیز جلوگیری کند که این مهم در دستور کار دولت سیزدهم نیز هست.

وی خاطرنشان کرد: در پروژه راه‌آهن دورود - خرم‌آباد ۱۸ کارگاه فعال از سرعت خوبی برخوردار است و مابقی قطعه‌ها نیز در دستور مطالعه و برنامه‌ریزی است.

وحیدی با بیان اینکه سد معشوره نیز از مطالبات و نیازمندی‌های این استان و مورد تاکید رئیس جمهور است، گفت: امروز مجوز ماده ۲۳ این طرح صادر شده و می‌تواند فعالیت سد را تسریع کند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از