حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/10 شمسی | 2023/12/01 میلادی
سفیرافلاک گزارش می‌دهد؛

مردم لرستان آماده خروش استکبارستیزی

مردم لرستان آماده خروش استکبارستیزی

۱۳ آبان روز استکبارستیزی و فریاد نفرت علیه آمریکا و اسرائیل است و مردم لرستان آماده خروش استکبارستیزی هستند.

به گزارش سفیرافلاک، ۱۳ آبان یادآور سه رویداد مهم و تاریخی است که هر کدام در نوع خود بی‌نظیر بودند، ۱۳ آبان سالروز به شهادت رسیدن تعدادی از دانش‌آموزان‌ در سال ۵۷ است که در چنین روزی قشر نوجوان در اعتراض به رژیم پهلوی به خیابان آمدند و تعدادی از آنها به شهادت رسیدند، از همین رو ۱۳ آبان به عنوان روز دانش‌آموز نامگذاری شد.

تبعید امام‌راحل و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان از دیگر وقایع مهم ۱۳ آبان است که این روز به عنوان روز استکبار‌ستیزی نام گرفت و سالهاست که در چنین روزی مردم ایران با حضور در راهپیمایی باشکوه و بزرگ ۱۳ آبان، خشم و انزجار خود را علیه آمریکا و اسرائیل فریاد می‌زنند.

دانش‌آموزان متعهد و آگاه ایران اسلامی از قبل پیروزی انقلاب تاکنون در همه صحنه‌ها توانستند نقش خود را به خوبی ایفا کنند و توطئه‌های دشمن را در جهت کمرنگ کردن اعتقادات و انحراف افکار خنثی نمایند، از همین رو این روز از اهمیت خاصی برخوردار است.

مردم استان لرستان مانند مردم سایر استان‌ها آماده خلق حماسه‌ای دیگر هستند و امسال با توجه به شرایط غزه و ظلم یزیدیان‌زمان در به خاک و خون کشیدن کودکان و زنان بی‌گناه این سرزمین، مردم غیرتمند و ولایتمدار استان آماده فریاد علیه رژیم کودک‌کش و شیطان بزرگ هستند.

 

۱۳ آبان روز فریاد خشم علیه نظام‌سلطه

امیرعلی‌حیدر امیری تحلیلگر مسائل سیاسی غرب‌آسیا در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: استکبارجهانی با خوی وحشی‌گری خود، هر کشوری را که با اهداف آنها همانگ نباشد را مورد ستم و ظلم قرار می‌دهند به‌طوری که شعاری دارند مبنی بر اینکه هر که با ما نیست، بر علیه ماست لذا محکوم به فنا و نابودی است.

وی افزود: از همین رو این تفکرات استکباری سبب شده تا کشورها را به دو دسته دوست و دشمن تقسیم کنند و ایران را به دلیل اینکه دست آنها را منافع کشور کوتاه کرد، مورد هجمه قرار داده و دست به تحریم، توطئه، فتنه، جنگ‌تحمیلی و ترور زدند و لانه جاسوسی آمریکا محل سازماندهی فتنه علیه کشور بود که تعدادی از دانشجویان آن را تسخیر کردند و امام‌راحل از این اقدام به عنوان انقلاب دوم نام برد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا بیان کرد: سفارت‌خانه‌های آمریکا در تمام دنیا محل جاسوسی و از بین بردن مخالفان است لذا روز مبارزه با استکبار به عنوان ایام‌الله برای ملت تثبیت شده که لازمه آن شناخت دشمن، شناخت اهداف دشمن و راه مبارزه با دشمن است.

امیری بیان کرد: هرساله ملت ایران به‌خصوص دانش‌آموزان و دانشجویان این روز را گرامی می‌دارند و نفرت و خشم خود را از نظام‌سلطه با حضور در ارهپیمایی ۱۳ آبان اعلام می‌کنند.

وی با بیان اینکه امسال ۱۳ آبان شرایط خاصی دارد، گفت: نظام‌سلطه با تحریک اسرائیل بیش از ۱۰ هزار کودک و زن را به شهادت رسانده و آمار مجرومان طی حدود یک ماه بیشتر از ۲۵ هزار نفر است، رژیم اسرائیل خدمات آب و برق را قطع کرده و از رسیدن دارو به بیماران خودداری می‌کند.

 

روحیه استکبارستیزی به ملت‌های دنیا تسری یافته است

تحلیلگر مسائل سیاسی عنوان کرد: طبق گفته کارشناسان در حدود ۲۵ روز اخیر به اندازه دو بمب هسته‌ای بمب بر سر مردم مظلوم غزه ریخته شده و در هر متر بیش از ۷۰ تن بمباران صورت گرفته است که نشان می‌دهد استکبار‌ستیزی نه تنها در کشور ایران بلکه مورد نفرت همه ملت‌های دنیا قرار گرفته و این روحیه استکبار‌ستیزی به تمام دنیا تسری یافته است.

امیری بیان کرد: روز مبارزه با استکبارستیزی فقط مختص ملت ایران نیست بلکه همه ملت‌های آزاده دنیا خشم و انزجار را علیه این رژیم کودک‌کش و حامی آن شیطان بزرگ فریاد می‌زنند و همه دنیا فهمیده که شعار«مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» یعنی مرگ بر ظالمی که مردم مظلوم را مورد ستم قرار می‌دهد.

لازم به ذکر است که مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در همه شهرهای استان لرستان ساعت ۱۰ صبح با حضور پرشور مردم برگزار می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از