حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

مشکل رژیم صهیونیستی یک بحران درونی است

مشکل رژیم صهیونیستی یک بحران درونی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مشکل رژیم صهیونیستی یک بحران درونی است و هر چه آن‌ها فشار می‌آورند، بحران را شدیدتر و فضا را برای خودشان سخت‌تر از قبل می‌کنند.

به گزارش سفیرافلاک، علی لاریجانی مشاور رهبر معظم انقلاب در برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» با اشاره به نبرد مقاومت فلسطین و اسرائیل، اظهارداشت: مشکل اساسی فلسطینی‌ها با اسرائیل مسئله موجودیت خودِ رژیم صهیونیستی است که یک موجودیت کاذبی است و این با وصله و پینه هم قابل‌حل نیست و این نامشروع بودن همیشه برای رژیم دردسرساز بوده و گاهی هم با فشار و گلوله می‌خواستند این را حل کنند.

وی افزود: اسرائیلی‌ها وقتی با فشار رفتار می‌کنند، این موضوع حادتر می‌شد، لذا این چیز ساده‌ای نیست، گاهی فکر می‌کنند چون این موضوع ثبت سازمان ملل حل‌شده است، موضوع حل خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بقیه جاها اگر هم که ثبت در سازمان ملل هستند، قبلش یک ملت ریشه‌دارند، حالا سازمان ملل چه قبول بکند یا نکند، این کشورها ریشه خود را دارند.

لاریجانی تصریح کرد: مشکل رژیم صهیونیستی یک بحران درونی است و هر چه آن‌ها فشار می‌آورند، بحران را شدیدتر و فضا را برای خودشان سخت‌تر از قبل می‌کنند.

وی عنوان کرد: اگر ما در نظام اسلامی روزی از مظلوم دفاع نکنیم، روزی دیگرکسی از ما حمایت نمی‌کند، درزمانی که صدام علیه ما جنگ راه انداخت، خیلی‌ها گفتند چرا کشورهای بزرگ به ما کمک نمی‌کنند، اما سوریه و لیبی به ما کمک کردند، این حس را امروز مردم فلسطین نسبت به ما دارند.

رئیس سابق مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حمایت ما از مردم فلسطین یک وجه دینی دارد، این را نباید فراموش کرد، حمایت ما یک وجه عواطف انسانی دارد و یک وجه آن‌هم منافع کشور ماست و رژیم صهیونیستی به دنبال مسئله‌سازی بوده و غده سرطانی است و باید توجه داشته باشیم خدمت کردن ما به مردمی که از خانه‌هایشان بیرون کرده‌اند، بی‌نتیجه نخواهد ماند و ما تنها نیستیم و کشورهای دیگر هم دارند کمک می‌کنند، باید تشخیص دهیم که طرف ظالم و مظلوم بایستیم.

لاریجانی ادامه داد: خودِ منافع ملی در دنیای امروز یک مقوله ساده‌ای نیست و پیچیدگی‌های پنهانی دارد، بنابراین نباید توقع داشت همه با نسبت آن را ساده متوجه شوند.

وی گفت: مسئله فلسطین یک جنبه تاریخ دارد و یک وجه آن این است چه فرازوفرودهایی طی شد و راه‌های مسالمت‌آمیزی طی شد و اما این رژیم هیچ‌چیز مسالمت‌آمیزی را نپذیرفته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: رهبر انقلاب چندین سال پیش در یک کنفرانس اسلامی پیشنهاد دادند همه مردم فلسطین در یک رفراندوم کلان سرنوشت خود را رقم بزنند که بازهم رژیم صهیونیستی قبول نکرد.

لاریجانی یادآور شد: باید این مسئله را برای جوانان توضیح داد و ابعاد آن را برایشان روشن کرد، اعتبار یک کشور در داخل چهاردیواری که خود امور را بگذراند، اما اعتبار کشور فقط به این نیست، به این است که رفتار سنجیده انسانی با سایر ملل داشته باشد.

 وی گفت: مقایسه حماس با داعش که رئیس‌جمهور آمریکا هم آن را مطرح کرد، مقایسه تمسخرآمیزی است، داعش را خودِ آمریکایی‌ها به وجود آوردند، حماس تاریخ و ریشه دارد و این نفهمی یک رجل سیاسی است و حماس یک جریان ریشه‌داری است و اصلاً قابل قیاس با داعش نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به کلیپی که پخش‌شده و در آن‌یکی از اعضای گروه‌های مقاومت فلسطینی در مورد اینکه فقط سنّی‌ها اعضای آن هستند، اظهارداشت: به هر جهت مسلمان که هستند و به‌هرحال آرایی برای خوددارند، افراطی‌گری در هر جریانی وجود دارد، ولی به نظرم در این ماجرا این حرف‌ها جایی ندارد و ما باید به اصل قضیه توجه کنیم.

لاریجانی در ادامه با اشاره به اینکه آیا ایران به فلسطین کمک کرده یا نه؟، تصریح کرد: ایران از قدیم کمک‌های مختلف به فلسطین کرده است، ما هم این موضوع را پنهان نکرده‌ایم، این موضوع یک وظیفه انسانی است، کمااینکه کشورهای زیادی هستند که کمک می‌کنند.

وی در واکنش به اینکه ایران را به کنفرانس فلسطین دعوت نکرده‌اند، بیان کرد: یک‌زمانی کنفرانس مادرید را برای حل مسئله فلسطین برگزار کردند و بازهم ایران را دعوت نکردند، آیا این مسئله حل شد؟!، یک کنفرانسی می‌گذارند بدون اینکه چیزی را حل کنند.

رئیس سابق مجلس افزود: ما که نمی‌خواهیم بگوییم ما را هم دعوت کنید، ما به این نیازی هم نداریم، ما یک وظیفه‌ای داریم و انجام داده‌ایم و جایگاه ایران هم روشن است.

لاریجانی عنوان کرد: باید به این‌ها گفت، آیا شما با این نشست‌ها مشکل فلسطین را حل می‌کنید یا با این نشست‌ها یک ژستی می‌گیرد و می‌گویید ما هم یک سروصدایی کردیم! در این صورت اصل مسئله فلسطین حل نمی‌شود.

وی ادامه داد: مسئله فلسطین زمانی حل می‌شود که شما به‌دقت به اصل موضوع نگاه کنید و کشورهایی که در این موضوع می‌توانند کمک کنند را دعوت کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: این‌ها هنوز حماس را دعوت نکرده‌اند، این بلا را رژیم صهیونیستی سر مردم خالی می‌کند، این کشورها طرف چه کسی را گرفته‌اند!؟

لاریجانی خاطرنشان کرد: من حدس می‌زنم بعضی‌ها هنوز مشکل‌شان را با خودشان حل نکرده‌اند و نمی‌دانند کدام طرف ایستاده‌اند، آیا طرف ظالم هستند یا مظلوم؟!، به نظرم بعضی‌هایشان وسط هستند و بعضی‌هایشان پنهانی با ظالم ارتباط دارند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از