حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی

نرخ بیکاری ۷ درصدی در ۱۹ استان

نرخ بیکاری ۷ درصدی در ۱۹ استان

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نرخ بیکاری حدود ۷ درصدی در ۱۹ استان و تک‌رقمی شدن این نرخ در ۲۵ استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، محمود کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزیر کار با انتشار پستی در شبکه اجتماعی نوشت: برای نخستین‌بار در دولت سیزدهم بیش از ۱۰۰ همت تسهیلات اشتغال‌زایی به‌صورت مستقیم در اختیار استانداران قرارگرفته که در جهت تمرکززدایی و توجه ویژه به استعدادهای منطقه‌ای صورت پذیرفته است.

یکی از دلایل تک‌رقمی بودن نرخ بیکاری ۲۵ استان افزایش اختیارات استانداران محترم در عرصه اشتغال‌زایی بوده است.

 پیش‌ازاین نیز کریمی بیرانوند در پستی دیگر بیان کرده بود «نرخ بیکاری در ۱۹ استان در کانال بی‌سابقه ۷ درصد قرارگرفته و در ۲۵ استان نرخ بیکاری تک‌رقمی شده است. تنها در ۶ استان نرخ بیکاری دورقمی وجود دارد که بالاترین آن ۱۲.۵ درصد است، درحالی‌که تابستان سال ۱۴۰۱ بالاترین نرخ ۲۲ درصد بوده است. بیشترین کاهش هم مربوط به استان هرمزگان است.»

مرکز آمار ایران چندی پیش گزارشی مربوط به نرخ بیکاری را منتشر کرد. بر این اساس، نرخ بیکاری تابستان امسال به ۷.۹ درصد رسید و نسبت به سال گذشته به میزان یک درصد کاهش داشت که این مسئله تداوم و استمرار کاهشی بودن نرخ بیکاری طی فصول مختلف در دولت سیزدهم را نشان می‌دهد.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از