حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/17 شمسی | 2023/12/08 میلادی

نماینده مردم تهران در مجلس استعفا داد

نماینده مردم تهران در مجلس استعفا داد

در آغاز نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، تقاضای استعفای الیاس نادران، نماینده تهران، اعلام وصول شد.

به گزارش سفیرافلاک، در آغاز نشست علنی امروز (دوشنبه 22 آبان) مجلس شورای اسلامی، تقاضای استعفای الیاس نادران نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات اعلام وصول شد و در دستور کار مجلس قرار گرفت.

طبق آئین‌نامه داخلی مجلس درخواست‌کننده استعفا که الیاس نادری است 15 دقیقه فرصت دارد که دلایل خود را برای استعفا تشریح کند و بعد استعفای وی به رأی گذاشته می‌شود. در صورت موافقت نمایندگان استعفای نادران پذیرفته می‌شود و در صورت مخالفت نمایندگان با استعفای نماینده، درخواست‌کننده باید به انجام وظایف نماینده خود ادامه دهند.

به گزارش فارس، الیاس نادران که در جلسه علنی روز گذشته مجلس در انتقاد به نحوه اداره مجلس و عدم رسیدگی به درخواست استعفایش دست به تحصن زد و در مقابل جایگاه هیئت‌رئیسه مجلس در صحن، روی زمین نشست. او که در جلسه نوبت صبح درنهایت با وساطت مجتبی ذوالنور نایب‌رئیس مجلس به تحصن خود پایان داده بود، از ابتدای جلسه نوبت عصر نیز بار دیگر مقابل جایگاه هیئت‌رئیسه مجلس به تحصن نشست و وساطت هیچ‌یک از نمایندگان را نیز نپذیرفت.

درنهایت محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه نوبت عصر روز گذشته مجلس، در واکنش به تحصن این نماینده و درخواست وی برای در دستور قرار گرفتن درخواست استعفایش به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: مصوبه آیین‌نامه داخلی مجلس درباره استعفا این است که این درخواست باید مدلل باشد و سپس به صحن ارائه شود؛ در این زمینه در هیئت‌رئیسه تصویب کرده‌ایم که موضوع استعفای نمایندگان را در اولین جلسه هیئت‌رئیسه مطرح کنیم و اگر دلیل پذیرفته شد، در اولین جلسه صحن آن را اعلام وصول می‌کنیم.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از