حالت تاریک
  • شنبه, 1403/04/30 شمسی | 2024/07/20 میلادی
رئیس‌جمهور:

نگران آسیب‌های اجتماعی هستیم

نگران آسیب‌های اجتماعی هستیم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید اقتصاد روستا فعال شود، گفت: دولت ارتباط با نخبگان را به‌عنوان سرمایه حفظ می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست با جمعی از علما، خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان گلستانی در گنبدکاووس اظهارداشت: اگر امروز نگران آسیب‌های اجتماعی هستیم، علما، روشنفکران و رصد کنندگان مسائل اجتماعی باید حساس باشند و در راستای صیانت، گام بردارند. علمای دین وظیفه تعلیم و تعدیل دارند.

وی با اشاره به اشعار مختومقلی فراغی، گفت: اگر اشعار این حکیم مسلمان ایرانی ترکمن مورداحترام است، به خاطر توجه او به نیاز جامعه است.

رئیس‌جمهور گفت: هرکجا که ظرفیت انسانی در شهر‌ها و روستا‌ها بود، زمینه برای فعالیت آن‌ها باید برای رشد و توسعه فراهم شود. وی تأکید کرد: باید زمینه رشد و توسعه ظرفیت‌های انسانی در شهرها و روستاها با تلاش بیشتر ایجاد شود.

رئیسی بابیان اینکه علت مهاجرت روستائیان این است که روستا صرفه اقتصادی ندارد، افزود: ما معتقدیم که روستا‌ها کارخانه‌هایی بزرگ هستند و اگر اقتصاد روستا فعال شود، خیلی از روستاییان حاضر نیستند در حاشیه شهر‌ها زندگی کنند.

وی تأکید کرد: باید کشت، داشت و برداشت کشاورزان را تضمین کنیم و به لطف خداوند، خرید تضمینی گندم از 4 و نیم میلیون تُن، اکنون به 11 میلیون تُن رسیده است. باید کشاورزی دانش‌پایه ایجاد و با یک کشت، چند برابر گذشته محصول برداشت شود.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از