حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/09/12 شمسی | 2023/12/03 میلادی
وزیر امور خارجه کشور:

همه سناریوها روی میز مقاومت است

همه سناریوها روی میز مقاومت است

وزیر امور خارجه کشورمان که به دمشق رفته است، اعلام کرد که رهبران مقاومت، تمام سناریوهای ممکن را در برابر خود قرار داده و از روحیه بالا برخوردارند.

به گزارش سفیرافلاک، حسین امیر عبداللهیان در نشست خبری با فیصل المقداد همتای سوری خود در دمشق اظهارداشت: ساعاتی پیش گفتگوهای بسیار مهمی را با جناب آقای بشار اسد در دمشق داشتیم؛ همچنین در خصوص آخرین تحولات فلسطین و جنایات جنگی رژیم کودک کش اسرائیل با همکار و برادرم آقای مقداد مشورت‌های نزدیکی را انجام دادیم.

وی افزود: متأسفانه مطلع شدم در مناطق مرزی جنوب لبنان جمعی از خبرنگاران با حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند و تعدادی نیز مجروح شدند. ضمن ابراز همدردی با خبرنگاران و خانواده‌های آنان از تلاش‌های جامعه خبری برای انعکاس جنایات رژیم کودک‌کُش اسرائیل صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی تأکید کرد: سوریه همواره به‌عنوان یکی از خطوط مقدم در محور مقاومت نقش اساسی در حمایت از فلسطین، زنان و کودکان داشتند. بر اساس اخبار موجود همچنان تعدادی از شهرک‌های اشغالی در تصرف و کنترل نیروهای مقاومت فلسطین قرار دارد. همچنین تعدادی از پادگان‌های نیروهای رژیم اشغالگر در اختیار و کنترل مقاومت فلسطین است. رژیم صهیونیستی که قادر نیست در این مناطق با نیروهای مقاومت رویاروی شود اقدام به بمباران و کشتار زنان و کودکان در قالب نوعی قتل‌عام دسته‌جمعی کرده است.

وزیر خارجه کشورمان گفت: به جنگ افروزان علیه غیرنظامیان در غزه هشدار داده می‌شود تا دیر نشده جنایات علیه بشریت در غزه را فوراً متوقف کنند. مقاومت به وظایف خود در مقابله با پدیده شوم اشغالگری بر اساس تصمیمات مقاومت و فلسطینی اقدام خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی و متحدان آن در تلاش هستند تا با استمرار قطع آب و برق و غذا در غزه یک قتل‌عام جمعی را رقم بزنند. مایلم با صدای بلند از دمشق این پیام را به رهبران کشورهای اسلامی و عربی منتقل کنم که امروز مردم مظلوم غزه نیازمند حمایت‌های فوری جهانی برای لغو محاصره انسانی و توقف جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم هستند.

امیر عبداللهیان در پاسخ به سؤالی درباره احتمال باز شدن جبهه جدید علیه رژیم صهیونیستی گفت: امروز در دیداری که با آقای سید حسن نصرالله و همچنین تعدادی از رهبران مقاومت در بیرون داشتم مطلع شدم همه سناریوهای ممکن را مقاومت در مقابل خود قرار داده و از روحیه بالا برخوردارند.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سؤالی در خصوص بیانیه اتحادیه عرب درباره تحولات فلسطین گفت: بیانیه‌ای که توسط اتحادیه عرب صادر شد ناامیدکننده بود. طبعاً آنچه در بیانیه آمده نظر قطعی یکایک وزرای خارجه کشورهای اسلامی نیست. ایران عراق و برخی از کشورها از برگزاری نشست وزرای خارجه عضو سازمان همکاری اسلامی حمایت می‌کنند. امیدواریم که این نشست در تهران یا یکی از کشورها به‌فوریت برگزار شود و با صدور بیانیه قوی به حمایت قطعی کشورهای اسلامی از مردم فلسطین و مقاومت فلسطین پرداخته شود. مواضع مبهم و دوپهلو خدمتی به ارزش‌ها و اهداف کشورهای اسلامی در حمایت از مسجدالاقصی و فلسطین نخواهد کرد.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از