حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی

وضعیت مطلوب داروهای بیهوشی در کشور

وضعیت مطلوب داروهای بیهوشی در کشور

دبیر علمی چهارمین کنگره بین‌المللی بیهوشی قلب در رابطه با داروهای بیهوشی و آمار مرگ و میر در بیهوشی توضیحاتی را ارائه کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، علی دباغ دبیر علمی چهارمین کنگره بین‌المللی بیهوشی قلب در حاشیه برگزاری این کنگره که از صبح دیروز در سالن همایش‌های بین‌المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی شروع و تا فردا جمعه ادامه خواهد داشت، اظهارداشت: به گواه همه شواهد علمی از مهم‌ترین نقاط عطفی که در آن هستیم، شرایط فعلی است. سرعت خیره‌کننده پیشرفت علم و فناوری منجر به تغییراتی در زندگی افراد شده است.

وی افزود: دانش پزشکی به‌طور عام و رشته بیهوشی به‌طور ویژه از پیشرفت‌های خوبی برخوردار است؛ به‌طوری‌که روند پیشرفت علم در حوزه‌های مختلف بسیار بالاست همچنین دانش نیز از توسعه بالایی برخوردار و در حال اوج‌گیری است.

دبیر علمی چهارمین کنگره بین‌المللی بیهوشی قلب گفت: پیشرفت علوم فنی، فناوری و علم حتماً با پیشرفت پزشکی همسان است در کنگره امسال وظیفه پیشبرد بخشی از مسیر را بر عهده‌داریم و تلاش شده است در برگزاری این رویداد ضروریات و ملزومات حوزه پزشکی و بیهوشی مدنظر باشد.

وی درباره داروهای بیهوشی موجود در کشورمان نیز بیان کرد: در حال حاضر در بحث داروهای حوزه بیهوشی در حد مطلوب هستیم.

دباغ پیرامون آمار مرگ‌ومیر حوزه بیهوشی در ایران نیز گفت: مطالعه مشخصی دراین‌باره نداریم اما بر اساس دیده‌ها و شنیده‌ها خیلی تفاوتی با دنیا وجود ندارد، خوشبختانه در زمان کرونا خدمات بیهوشی هم‌تراز با دنیا بود که می‌توانیم بگوییم عملکرد خوبی در این زمینه داشتیم.

وی درباره اینکه چه تعداد مقاله به کنگره امسال ارسال‌شده است ادامه داد: تعداد مقالات زیادی به کنگره امسال رسید که از بین آنان ۷۰ مقاله انتخاب‌شده است.

گفتنی است چهارمین کنگره بین‌المللی بیهوشی قلب تا روز جمعه ۲۲ دی در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی ادامه خواهد داشت.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از