حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/10 شمسی | 2023/12/01 میلادی
وزیر امور خارجه کشور:

وضعیت مقاومت عالی و همه سناریوها آماده است

وضعیت مقاومت عالی و همه سناریوها آماده است

دبیر کل حزب‌الله لبنان در دیدار با وزیر خارجه کشورمان، گفت: امروز وضعیت مقاومت عالی است و همه سناریوها کاملاً آماده است.

به گزارش سفیرافلاک، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به لبنان، با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار تحولات جاری منطقه به‌ویژه تحولات فلسطین پس از عملیات طوفان الاقصی توسط گروه‌های مقاومت فلسطینی و تهاجم مستمر رژیم صهیونیستی به غزه و جنایات جنگی و ضد بشری این رژیم غاصب و متجاوز علیه غیرنظامیان و همچنین اقدامات تجاوزکارانه‌اش علیه مسجدالاقصی و کرانه باختری و آمادگی کامل گروه‌های مقاومت فلسطینی برای مقابله با تهاجم رژیم صهیونیستی موردبحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار توضیحاتی در خصوص تلاش‌ها و تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران، رایزنی با کشورهای مختلف و سازمان‌های بین‌المللی و پیگیری تشکیل جلسه اضطراری وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی باهدف توقف فوری جنایات جنگی رژیم صهیونیستی، لغو محاصره ظالمانه انسانی و ارسال کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی شامل دارو، غذا، سوخت و آب آشامیدنی به نوار غزه ارائه کرد.

طرفین در این دیدار ضمن محکوم کردن حمایت یک‌جانبه آمریکا و برخی کشورهای غربی از تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار مردم بی‌گناه فلسطین، از حمایت‌های گسترده مردمی از مقاومت فلسطینی در اقصی نقاط جهان تجلیل و بر ضرورت وحدت و انسجام ملت‌ها و دولت‌های اسلامی و آزادیخواهان جهان و اقدام فوری و هماهنگ برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

سید حسن نصرالله نیز در این دیدار گفت: امروز وضعیت مقاومت عالی است و همه سناریوها کاملاً آماده است.

انتهای خبر/

منبع: خانه ملت

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از