حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد:

پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی برای افزایش بودجه دفاعی

پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی برای افزایش بودجه دفاعی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد این کمیسیون برای افزایش بودجه دفاعی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، محمود عباس‌زاده مشکینی، با اشاره به بودجه دفاعی در لایحه بودجه ۱۴۰۳، اظهارداشت: کمیسیون امنیت ملی مجلس جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ مخصوصاً بودجه دفاعی و نیروهای مسلح را بررسی خواهد کرد.

وی افزود: اگر بودجه دفاعی در لایحه پیشنهادی دولت کم یا نسبت به امسال ثابت باقی‌مانده باشد؛ کمیسیون امنیت ملی مجلس پیشنهاد‌هایی را در صحن علنی برای افزایش این ردیف بودجه مطرح خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از موضوعاتی که قطعاً در بودجه سال آینده پیشنهاد‌هایی داده خواهد شد بحث مرزبانی کشور است؛ ما شاهد هستیم که مرزبان‌های کشور با امکانات و لجستیک کم از مرزها حراست می‌کنند؛ این درحالی است که کشور ما طول مرز زمینی و دریایی فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه ارتقاء لجستیکی در مرزها باعث افزایش حراست از کشور می‌شود، اضافه کرد: باید کمک‌های مالی دولت تضمین‌شده باشد زیرا حفظ مرزها از همه‌چیز مهم‌تر است و امنیت یک کشور در امنیت مرزهای آن خلاصه می‌شود، ازاین‌رو باید بسیار بیشتر به مرزبانی و مرزهای کشور توجه شود.

مشکینی تصریح کرد: هرچه اخبار حوادث و شهادت مرزبانان و نیروهای فراجا بیشتر شود؛ سبب می‌شود که بسیاری از جوانان از ورود به ارگان‌های نظامی خودداری کنند، برای جلوگیری از این موضوع باید توان امنیتی و دفاعی نیروهای فراجا را افزایش دهیم.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از