حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی

چرا هزینه حج عمره ۴۰ تا ۴۴میلیون است

چرا هزینه حج عمره ۴۰ تا ۴۴میلیون است

با آغاز ثبت‌نام از متقاضیان عمره مفرده یکی از پرسش‌های پرتکرار برخی از شهروندان درباره چرایی هزینه ۴۰ تا ۴۴ میلیون تومانی این سفر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک» بعد از سال‌ها انتظار، خبر ازسرگیری اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده به‌صورت جدی مطرح شد و از  ۲۲ آذر ماه ثبت‌نام از اولویت‌های یک تا ۶۰۰ که  نزد بانک‌های ملی و ملت ودیعه‌گذاری کرده‌ بودند، آغاز شد.

۱۳ دی نخستین گروه از زائران عمره از ایستگاه تهران اعزام می‌شوند و روند اعزام‌ها تا ۱۰ اسفند ادامه خواهد داشت؛ در این مدت ۷۰ هزار نفر در قالب ۵۷۰ کاروان راهی سرزمین وحی می‌شوند. مدت تعیین‌شده برای سفر نیز ۱۰ روز است که پنج روز آن در مکه و پنج روز دیگر در مدینه منوره سپری خواهد شد.

در عمره امسال چند گروه قیمتی تعیین شده که نسبت به کیفیت هتل متغیر است؛ کمترین قیمت با همه خدمات ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و بیشترین قیمت ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که از کودکان زیر دو سال ۱۰ درصد این هزینه‌ها دریافت می‌شود؛ اما یکی از پرسش‌های پرتکرار برخی از شهروندان درباره میزان هزینه این سفر است.

سیدعباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت در این باره می‌گوید: این موضوع چندان به نرخ خدمات در عربستان مربوط نمی‌شود؛ نرخ‌ خدمات تکلیفی در این کشور نهایت تا ۱۵ درصد افزایش داشته است اما مسئله اصلی تغییرات و نوسانات نرخ ارز در داخل کشور است.

به‌گفته وی، هزینه‌های ارزی عمره برای هر زائر از ۶۵۰ تا ۷۵۰ دلار است، که شامل تغذیه، حمل‌ونقل، خدمات فرودگاهی، اسکان، بهداشت و درمان می‌شود. بخشی از هزینه‌های این سفر نیز ریالی است، که شامل حدود ۱۲ میلیون تومان است و به آن هزینه‌های ارزی اضافه می‌شود؛ هزینه روادید و بیمه هم در هزینه ارزی محاسبه شده که مبلغ آن حدود ۱۳۱ دلار است.

هزینه‌های سفر عمره با ارز نیمایی به‌نرخ ۴۲ هزار و ۹۰۰ تومان محاسبه شده است.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از