حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1403/01/30 شمسی | 2024/04/18 میلادی
مدیر یادمان و زیارتگاه شهدای هویزه:

یادمان هویزه روزانه میزبان ۴ هزار زائر است

یادمان هویزه روزانه میزبان ۴ هزار زائر است

مدیر یادمان و زیارتگاه شهدای هویزه گفت: زیارتگاه‌های شهدای هویزه و شلمچه شاهد بیشترین حضور زائران راهیان نور هستند و روزانه ۴ هزار زائر به یادمان شهدای هویزه می‌آیند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، مجید چَعب مدیر زیارتگاه شهدای هویزه در اردوهای راهیان نور اظهارداشت: یادمان و زیارتگاه شهدای هویزه به‌عنوان اولین یادمان دفاع مقدس در عمر ۴۲ ساله خود در تمام طول سال به‌صورت شبانه‌روزی میزبان عاشقان شهدا از مناطق بومی، استانی و بین‌المللی است. این یادمان برنامه‌های متنوعی در طول سال دارد که در زمان اردوهای راهیان نور به اوج می‌رسند.

وی افزود: امسال به دلیل تقارن روزهای پایانی سال با ماه مبارک رمضان اردوهای راهیان نور فشرده‌تر برگزار می‌شود و اوج ایام آن از ۲۱ بهمن تا ۲۱ اسفند خواهد بود.

مدیر زیارتگاه شهدای هویزه در ادامه گفت: ستاد فرهنگی زیارتگاه هویزه در کنار دانشجویان بسیجی دانشگاه امام صادق (ع) تهران که در ۲۰ سال گذشته توفیق خادمی راهیان نور را در زیارتگاه شهدای هویزه در ایام اسفند بر عهده‌دارند، برنامه‌هایی را برای زائران و بازدیدکنندگان تدارک دیده است.

چَعب گفت: برنامه‌های روایتگری شهدا مناسب اقشار مختلف توسط راویان دفاع مقدس، آزادگان و بازماندگان حماسه هویزه ازجمله حاج عظیم ابراهیم پور برگزار می‌شود. همچنین نمازهای جماعت، حلقه‌های نهج‌البلاغه خوانی با محوریت شهید محمدحسین علم الهدی، انس با قرآن کریم در جوار مزار شهدای هویزه برپا می‌شود. این روزها به دلیل هم‌زمانی اردوهای راهیان نور با ماه شعبان سخنرانی، مولودی‌خوانی، نورافشانی از برنامه‌های در حال اجرا در این اردوهای است. نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا هم باهدف آشنایی دانش آموزان و دانشجویان با پیشرفت‌های ایران در این یادمان برپاشده است. همچنین نمایشگاه‌های «اون وقتا که شما نبودی» و «اگر انقلاب اسلامی نبود» با هدف تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی برای زائران برپاشده‌اند.

وی در ادامه گفت: دو پویش کتاب‌خوانی «ویولن زن روی پل» و «نیمه دیگرم» در قالب ششمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس برای زائران در حال اجرا هستند. همچنین بیش از ۱۵۰ جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس ازجمله «سفر سرخ»، «حماسه هویزه»، «سید حسین» و «فریاد و سکوت» در کتاب‌فروشی زیارتگاه هویزه به فروش می‌رسند. کتاب‌های پویش جشنواره مورداشاره با ۵۰ درصد تخفیف ارائه می‌شوند.

مدیر زیارتگاه شهدای هویزه در بخش بعدی سخنان خود گفت: در این یادمان، طرح «مدرسه هویزه» نیز در حوزه کودک و نوجوان در حال برگزاری است. این طرح برای مخاطبان بومی منطقه و زائران در نظر گرفته‌شده که در پایان آن، نوجوانان مستعد برای خادمی شهدای هویزه دعوت می‌شوند.

چعب گفت: زیارتگاه‌های هویزه و شلمچه شاهد حضور بیشترین زائران راهیان نور هستند و به‌طور متوسط روزانه ۴ هزار زائر از اقشار مختلف از سراسر کشور به یادمان هویزه می‌آیند. درباره برنامه‌های این یادمان در ماه مبارک رمضان، باید به‌جز خوانی روزانه قرآن کریم، افطاری و سحری ساده و ویژه‌برنامه‌های شب قدر برای خادم‌ها و زائرها اشاره کرد. با توجه به زیرساخت‌های مناسب اسکان، آشپزخانه و سالن‌های همایش و جلسات، این یادمان میزبان کاروان‌های تربیتی از نقاط مختلف کشور است که با قصد ۱۰ روزه مستقر می‌شوند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از