حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/10 شمسی | 2023/12/01 میلادی
مدیر فرودگاه شهدای خرم‌آباد:

۱۸۷ میلیارد تجهیزات برای فرودگاه خرم‌آباد خریداری شد

۱۸۷ میلیارد تجهیزات برای فرودگاه خرم‌آباد خریداری شد

مدیر فرودگاه شهدای خرم‌آباد گفت: ۱۸۷ میلیارد ریال انواع تجهیزات برای فرودگاه خرم‌آباد خریداری شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی فرودگاه شهدای خرم‌آباد، علی کاملی اظهارداشت: چندین پروژه تجهیزاتی، ایمنی، حفاظتی، خدمات زمینی و پشتیبانی پرواز و امنیتی فرودگاهی طی مدت زمان یک‌سال  اخیر اجرایی شده است و در حال حاضر این پروژه‌ها در حال بهره‌برداری بوده و آماده افتتاح رسمی است.

وی افزود: این پروژه‌ها شامل خرید، نصب و راه‌اندازی سیستم سوئیچینگ، سیستم MAP، سیستم ASUR سیستم EFSS، سیستم‌های گیرنده و فرستنده به همراه احداث ساختمان و نصب دکل ۵۱ متری و بهسازی کامل ساختمان تکنیکال بلاک و برج مراقبت پرواز است.

مدیر فرودگاه شهدای خرم‌آباد تصریح کرد: همچنین تعویض و بهسازی سقف بیرونی و داخلی، تعویض شیشه‌ها و اصلاح فریم‌ها نصب پرده‌های استاندارد، ایجاد جان‌پناه و ....برای برج مراقبت پرواز و همچنین بهسازی محوطه و آسفالت قسمتی از بلوار ورودی و محوطه‌ها برای برج مراقب انجام شد.

کاملی گفت: اجرای فیدر دوم برق ورودی به همراه خرید تابلو برق های مربوطه و سیستم ارتینگ از پروژه‌های مهم دیگر در حوزه ارتقاء تجهیزات و ایمنی پرواز است، همچنین بهسازی تأسیسات، خرید، نصب و راه‌اندازی چیلر، هواسازها، بهسازی و افزایش سرانه سالن‌های مسافری ترمینال، نمازخانه، اصلاح و بهسازی ورودی ترمینال، احداث کرتین وال و شیشه‌های دو جداره، محوطه روبروی ترمینال، بهسازی ساختمان‌های اداری و اماکن جانبی، تعویض درهای قدیمی و نصب درهای اتوماتیک از جمله مهم‌‌ترین پروژه‌ها در حوزه ارتقاء تسهیلات فرودگاهی بود.

وی بیان کرد: احداث جاده حفاظتی به طول ۹ کیلومتر به همراه احداث دو دهانه پل ۸ و ۶ متری با ارتفاع ۴ متر، آسفالت جاده احداث شده و جاده‌های موجود، خرید، نصب و راه‌اندازی دوربین‌های مدار بسته، راه‌بند‌های ضد تروریستی و معمولی احداث ساختمان نگهبانی با قابلیت نصب X-RAY داخل صورت گرفته است.

مدیر فرودگاه شهدای خرم‌آباد با اشاره به بهسازی یگان‌های حفاظتی سپاه، پلیس و اماکن در اختیار، خاطرنشان کرد: فنس‌کشی، سیم‌خاردار و احداث دیوارهای مورد نیاز در زمینه ارتقاء حفاظت و امنیت فرودگاهی انجام شده است و علاوه بر این نیز پروژه‌های احداث دیوار بتنی، نصب سیستم روشنایی باند به صورت BARRET ، تعویض فریم و شیشه‌های ترمینال، اصلاح سیستم سرمایش و گرمایش ترمینال، مسیرهای ورود و خروج به فرودگاه، بلوار ورودی، احداث سوله عملیات زمستانی و ساماندهی روان آب‌های سطحی در مرحله نهایی و ارجاع برای انتخاب پیمانکار می‌باشد.

کاملی به تجهیزات خریداری شده برای ارائه خدمات زمینی به هواپیماهای پهن‌پیکر و کارگو اشاره کرد و گفت: این تجهیزات شامل یک دستگاه پله‌بدنه وسیع، یک‌دستگاه غلتک خودکششی، لیفتراک سه‌تنی، کشنده ۳۲تنی و بابکت با تجهیزات جانبی و یک‌دستگاه ژنراتور برق زمینی بوده است.

وی یادآورشد: این اقدامات با هزینه بیش از ۱۸۷ میلیارد ریال از محل منابع استانی انجام شد که گامی موثر در رونق اقتصادی استان است که این تجهیزات خریداری شده و آماده بهره‌بردای است.

کاملی افزود: مدیریت فرودگاه شهدای خرم‌آباد با تلاش و همراهی خوب استان، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و واحدهای مستقر در فرودگاه آمادگی پذیرش انواع پروازها و انواع تایپ‌های پروازی در تمامی مقاصد داخلی و خارجی را بر اساس مندرجات AIP  در کلیه ساعات شبانه روز دارا است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از