حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی

«اخت الرضا» در اکران‌های مردمی نیم میلیاردی شد

«اخت الرضا» در اکران‌های مردمی نیم میلیاردی شد

آمار فروش‌های مردمی فیلم سینمایی «اخت الرضا» از ۵۰۰ میلیون تومان عبور کرد؛ به نظر می‌رسد اکران‌های مردمی می‌تواند دریچه‌ای برای بیشتر دیده شدن فیلم‌ها باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«سفیرافلاک»، فیلم سینمایی اخت الرضا به کارگردانی سیدمجتبی طباطبایی از ۱۹ مهرماه روی پرده سینما رفت و تاکنون نزدیک به ۲ ماه و نیم از اکران آن می‌گذرد.

این فیلم سینمایی در این مدت نمایش، توانسته بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروش کند و بیش از ۵۰ هزار نفر آن را در سینماها تماشا کنند. در کنار اکران سالنی این فیلم سینمایی، اخت الرضا وارد چرخه اکران مردمی عمار نیز شد تا در مساجد، حوزه‌های عملیه، دانشگاه‌ها و ادارات نیز به نمایش دربیاید.

جدیدترین خبر از میزان فروش این فیلم سینمایی در چرخه اکران‌های مردمی عمار بیانگر آن است که اخت الرضا به فروش نیم میلیاردی رسیده و تاکنون بیش از ۴۳ هزار نفر به تماشای آن نشسته‌اند.

براساس گزارش دبیرخانه اکران‌های مردمی عمار، فیلم «اخت الرضا» در ۶۵۴ سانس و در ۲۹ استان کشور توسط مردم اکران شده و ۴۳۴۰۴ نفر به تماشای آن نشسته‌اند؛ مساجد، تشکل‌های مردمی و حوزه‌های علمیه بیشترین فروش مردمی این فیلم را انجام داده‌اند. هم‌چنین استان‌های قم، تهران، خراسان رضوی، اصفهان، همدان و مرکزی بیشترین تعداد سانس اکران را از آن خود کرده‌اند.

مقایسه‌ای گذرا بر آمار فروش این فیلم در سینماها و اکران مردمی نکات قابل تأملی را نشان می‌دهد.

فروش ریالی این فیلم سینمایی در سینماها (براساس گزارش سمفا) حدوداً یک میلیارد و ۴۳۸ میلیون تومان به ازای فروش ۵۰۳۱۹ بلیط است که به صورت میانگین، قیمت هر بلیط حدوداً ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان است. این اتفاق در حالی است که میزان فروش ریالی این فیلم سینمایی در اکران‌های مردمی (براساس گزارش اکران مردمی عمار) حدودا ۵۰۰ میلیون تومان به ازای ۴۳۴۰۴ بیننده است که به صورت میانگین، قیمت هر بلیط حدوداً ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای تماشاگران تمام شده است. در حقیقت، به نظر می‌رسد که در اکران‌های مردمی، تماشای فیلم ارزان‌تر تمام می‌شود و همین موضوع می‌تواند نوعی جذابیت برای کسانی باشد که از قدرت مالی ضعیف‌تری برخوردار هستند. از سویی دیگر، ارزان‌تر بودن فیلم در اکران‌های مردمی می‌تواند کمکی به همه‌گیری بیشتر سینما در سراسر کشور و برقراری عدالت فرهنگی باشد.

از سویی دیگر، نزدیک بودن تعداد بیننده فیلم در سینماها و اکران‌های مردمی گویای آن است که به دلیل سوژه این فیلم و ارتباط بهتری که می‌تواند با قشر عامه مردم برقرار کند، این اثر سینمایی در اکران‌های مردمی خود نیز موفق عمل کرده که گزاره قابل تأملی است.

علاوه براین، نباید فراموش کنیم که هنوز بسیاری از شهرهای کوچک از سالن سینما مناسب بی‌بهره‌اند و با انجام اکران‌های مردمی در مساجد، حسینیه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها، آثار سینمایی در جامعه وسیع‌تری دیده می‌شوند.

با درنظرگیری جمع اوصاف به نظر می‌رسد تصمیم‌گیران در سازمان سینمایی می‌توانند تدابیری بیاندیشند و با حمایت خود از اکران‌های مردمی، بستری بزرگتری را برای دیده شدن آثار سینمایی فراهم کنند. با فراهم شدن چنین امکانی، هم فیلم دیدن برای قشر ضعیف جامعه، ارزان‌تر تمام می‌شود، هم افراد بیشتری در نقاط دورتر از شهرهای بزرگ می‌توانند فیلم ببینند و از این رهگذر عدالت فرهنگی در سطح بزرگتری محقق می‌شود.

براساس این گزارش، فیلم سینمایی اخت الرضا روایتی شاعرانه از زندگانی حضرت معصومه(س) است؛ عموم علاقه‌مندان می‌توانند این فیلم سینمایی را در مساجد، حسینیه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، ادارات و ... نمایش دهند. جهت ثبت درخواست با شماره 02142795050 تماس بگیرند و یا به نشانی https://ekranmardomi.ir/movie/okhtorreza مراجعه کنند.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از