حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان:

ابزار امروز در جنگ نرم، رسانه است

ابزار امروز در جنگ نرم، رسانه است

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: ابزار امروز در جنگ نرم، رسانه است و خبرنگاران افسرانی هستند که باید به رسالت خطیر خود به خوبی عمل نمایند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک» سردار نعمت‌الله باقری شامگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهارداشت: در جمهوری اسلامی ایران، رسانه‌ای به نام مخالف نداریم و آنچه وجود دارد اختلاف سلیقه است و در جامعه باید به سلیقه‌ها احترام بگذاریم البته این سلیقه‌ها نباید منجر به تخریب انسان‌ها و یا منجر به تخریب نظام و انقلاب شود.

وی افزود: خط قرمز ما زمانی است که یک رسانه در تقابل با نظام و انقلاب قرار گیرد که آن زمان، راه ما با چنین رسانه‌ای جداست و چنین چیزی نداریم و ما همه خبرنگاران را در یک خط می‌بینیم که در دفاع از ولایت و انقلاب تلاش می‌کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اهمیت رسانه، گفت: اهمیت رسانه را در پیروزی انقلاب به خوبی دیدیم که این رسانه یا گفتاری، یا شنیداری و یا تصویری است و امام‌راحل به خوبی از این ظرفیت برای پیروزی انقلاب استفاده کرد.

سردار باقری تصریح کرد: در دفاع مقدس نیز خیلی از ابزار امروز در حوزه رسانه نبود اما صدای آهنگران یک ابزار رسانه‌ای بود برای جذب مشارکت حداکثری در گردان‌ها و اعزام رزمندگان برای حضور در جبهه‌های جنگ که این یک ابزار صوتی رسانه محسوب می‌شد.

وی با اشاره به حوادث غزه بیان کرد: در مسئله جنگ غزه‌ بیش از ۷۰ سال از اشغال غزه توسط رژیم اشغالگر می‌گذرد و هیچگاه این حوادث به گوش دنیا نرسید به طوری که در سکوت خبری اجازه نمی‌دادند این اخبار به دنیا ارسال شود اما در این دوره یکی از جاهایی که به زیبایی توانست نقش‌آفرینی کند و این توطئه‌های رژیم غاصب را به دنیا نشان دهد، همین ابزار رسانه بود تا جایی که در انگلیس تظاهرات میلیونی به طرفداری ار مردم غزه رخ داده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: در کشورهای مختلف این روزها جمعیت میلیونی به طرفداری از غزه پای کار آمدند و یکی از علت‌های اصلی این است که علیرغم اینکه رسانه‌های غرب تلاش دارند تا این اخبار مخابره نشود، اما همه اخبار در کنار مظلومیت فلسطین و جنایت‌های رژیم غاصب مخابره شد و این اهمیت رسانه را نشان می‌دهد.

سردار باقری با بیان اینکه امروز شکل و شیوه جنگ با دشمنان ما متفاوت است، ادامه داد: امروز اینگونه نیست که مانند دفاع مقدس، دشمن توپ و تانک را در مقابل مردم قرار دهد بلکه این جنگ سخت به جنگ نرم تبدیل شده، دشمنان هر زمانی که خواستند وارد شوند آن زمین را به زمین سوخته تبدیل کرده با موشک‌ها تا راه را برای نیروها باز شود اما امروز این شیوه عوض شده و به جای توپ و تانک از ابزار رسانه در جنگ نرم استفاده می‌کنند.

وی یادآورشد: امروز ابزار جنگ نرم رسانه است تا جایی که در جامعه مورد نظر در ناامیدسازی و سیاه‌نمایی و اینکه مردم را به نسبت اهداف ناامید کنند اقدام کرده و سپس توطئه و فتنه را رقم می‌زنند که در کشورهای زیادی این را دشمن اجرا کرده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان اظهارداشت: اگر مردم ما نسبت به برخی از مشکلات اقتصادی و معیشتی که در جامعه وجود دارد، گلایه دارند اما پای انقلاب و نظام ایستاده و هرجا نیاز باشد در مقابل دشمن می‌ایستند که نمونه آن شهدای گمنامی بود که یک ماه پیش در استان‌ها تشییع شدند و شاهد حضور مردم بودیم، حضوری از جنس شکوه که نشان دهنده این است که مردم ارزش‌ها را فراموش نکرده‌اند و امروز پای نام و انقلاب هستند و دشمنان باید این را بفهمند.

سردار باقری خبرنگاران را افسران جنگ نرم برشمرد و گفت: ابزار خبرنگاران رسانه‌هایی است که در اختیار دارند و باید به تقابل با دشمن بپردازید، در دوران ۴۵ ساله پیروزی انقلاب تاکنون، دشمنان توطئه‌های زیادی را در کشور ایجاد کردند اما رزمندگان با دست خالی در مقابل دشمن ایستادند و پیروز شدند و امروز دست ما پُر است و حرف برای گفتن داریم و اگر روزی جمهوری اسلامی تحریم بود در دفاع مقدس اما امروز این موضوع برعکس شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: مواد مخدر و اعتیاد یک آسیب است که در استان کمپ ماده ۱۶ در دستور کار قرار گرفت که معتادان متجاهر با همکاری برخی از دستگاه‌ها جمع‌آوری و سلامت آنها انجام می‌شود و اقدام بعدی برای بهبود این افراد این است که بعد از بهبود، منتهی به اشتغال شود تا به دنبال اعتیاد نروند.

سردار باقری عنوان کرد: هر کدام از خبرنگاران و رسانه‌ها که دل در گرو انقلاب اسلامی داشته باشد، ما در کنارشان هستیم.

وی با اشاره به موضوع قلعه فلک‌الافلاک، افزود: اقدامات زیادی برای این مهم صورت گرفته و دغدغه ما جابجایی این مجموعه است از همین رو همه تلاشمان را انجام می‌دهیم که هرچه سریع‌تر این اقدام صورت گیرد، همه کارها انجام شده و ۶۰ درصد کار پیش رفته است که امروز یکی از اولویت‌های ماست که این کار به سرانجام برسد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان یادآورشد: در قرارگاه پیشرفت و آبادانی یکی از برنامه‌های ما پیدا کردن بیماران صعب‌العلاج و درمان آنهاست که امروز در بسیج این مهم در دستور کار قرار دارد، همچنین در حوزه فرهنگی راهیان‌نور یکی از اولویت‌ها محسوب می‌شود.

سردار باقری با اشاره به حضور سپاه در انتخابات، افزود: یک رزمایش سیاسی بزرگی در پیش داریم و دشمن همه تلاش خود را می‌کند که انتخابات یا برگزار نشود یا ضعیف برگزار شود، در موضوع کرمان زمانی که حادثه رخ داد، دشمن سعی کرد همه چیز را وارونه نشان دهد و تلاش داشت تا مردم را به انقلاب بدبین کند.

وی تصریح کرد: امروز دشمن از هر موضوعی برای کمرنگ کردن انتخابات استفاده می‌کند لذا باید تلاش کرد تا مشارکت افزایش یابد و هدف این است که افراد سالم، صالح و انقلابی وارد عرصه خدمت شوند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌ها محرومیت‌زدایی است، گفت: لرستان در طرح آبرسانی یکی از استان‌هایی است که بیشترین عملکرد را دارد که در حوزه کانال‌های آب کشاورزی سال آینده پروژه بزرگی با جهاد کشاورزی در قالب طرح امام حسن(ع) تحت عنوان از آبخیز تا جالیز اجرا شود.

سردار باقری با اشاره به فعالیت بسیج سازندگی در استان، ادامه داد: در حوزه ساخت منازل مسکونی برای محرومان، سال گذشته ۳۰۰ واحد احداث شد و امسال ۸۳۰ جهیزیه بین نوعروسان نیازمند اهدا شده و برای هر جهیزیه با مبلغ ۵۰ میلیون تومان تهیه شده است، همچنین در حوزه اشتغال سال قبل ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: رسانه باید پیشرو باشد، فعال باشد تا بتواند اهداف را پیش ببرد و از سیاه‌نمایی خودداری کنند چرا که این یکی از اهداف دشمن در جنگ نرم است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در جهت بیان دستاوردها اقدام کنند و دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردها و توانمندی‌های کشور است.

سردار باقری بیان کرد: رسانه‌ها باید در کنار هم باشند و باید بر حل مسائل تمرکز داشته باشند، نباید رسانه‌ها با مردم دوپهلو صحبت کنند و باید با صداقت صحبت نمایند تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از