حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «ابوطالب مختاری»؛

اسلام تنها راه نجات و سعادت است

اسلام تنها راه نجات و سعادت است

شهید «ابوطالب مختاری» در وصیت‌نامه خود نوشته است: برادران و خواهران بدانید که اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست همیشه به یاد خدا باشید و فرامین او را عمل کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، شهید ابوطالب مختاری در سال ۱۳۴۴ در خانواده‌ای مذهبی در روستای سیاه‌دول علیا از توابع شهرستان سلسله چشم به جهان گشود. در تاریخ پنجم اسفندماه ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی شلمچه به فیض عظمای شهادت نائل گردید.

 

این شهید گرانقدر در وصیت‌نامه خود نوشته است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدایا تو می‌دانی هدفم تو و قرآن و دفاع از اسلام است، وقتی می‌بینم شرق و غرب به میهن عزیزم می‌تازند و همه را به خاک و خون می‌کشند، چگونه بنشینم و به جبهه نروم و به ندای رهبرم لبیک نگویم و ادامه‌دهنده راه سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) نباشم.

خداوندا از هیبت و شکوهت بگویم یا از رحمانیتت، یا از نعمت‌های بی‌پایانت، ای خدای رحمان بنگر چگونه دلم از این دنیای فانی بریده، نظر کن که چگونه هوس کوی تو را کرده‌ام و عزم سفر به سویت را دارد.

بارالها قسمت می‌دهم در این دنیا شهادت و آن لحظه موعود که در انتظارش هستم چنان ساز که نام تو در قلبم بگنجد و در آخرت شفاعت آل محمد(ص) را نصیبم گردان.

برادران و خواهران بدانید که اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست همیشه به یاد خدا باشید و فرامین او را عمل کنید و از صمیم قلب پشتیبان و مقلد امام و ولایت‌فقیه باشید و همیشه ذکر خدا را فراموش نکنید و نماز را به پادارید و امام را همراهی کنید، اگر این اعمال را انجام دهید فریب شیطان را نمی‌خورید.

دنیا عرصه امتحان است و ما خلق‌ شده‌ایم تا مورد آزمایش و امتحان الهی قرار گیریم، سرای واقعی آخرت است و انسان در همه حال باید خدا را در نظر داشته باشد که تمام مشکلات انسان از فراموشی یاد خدا سرچشمه می‌گیرد، تقوا را سرلوحه زندگی خود قرار دهید که قطعاً بر هوای نفس غلبه خواهید کرد. به احکام دین عمل نمایید و خودتان را محدود به زندگی مادی و دنیوی نکنیدو نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد و از خون شهدا محافظت نمائید.

به خدا توکل کنید و از او ظهور آقا امام زمان (عج) را خواستار باشید.

از پدر و مادرم طلب بخشش دارم و اگر راه کربلا باز شد که قطعاً باز می‌شود کوله‌پشتی و لباس‌هایم را در آن قرار داده و کربلا ببرند و تقدیم سالار شهیدان نمایند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از