حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
مهاجم پیشین فوتبال ایران:

اشتباه چهار سال پیش تکرار نشود

اشتباه چهار سال پیش تکرار نشود

مهاجم پیشین فوتبال ایران بابیان اینکه باید با تمرکز کامل به مصاف حریفان برویم گفت: نباید اشتباه چهار سال پیش که باعث حذفمان شد را تکرار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، امین منوچهری، در خصوص پیروزی ۴ بر یک ملی پوشان ایران برابر فلسطین اظهار داشت: تیم ملی کشورمان نتیجه خوبی برابر فلسطین گرفت و نشان داد که تمام تلاشش رسیدن به قهرمانی در این دوره جام ملت‌های آسیا است. این برد ازلحاظ روحی و روانی برای تیم ملی کشورمان اهمیت بسیار بالایی داشت تا ملی پوشان خود را به‌خوبی آماده بازی‌های بعدی کنند. البته هرچه جلوتر می‌رویم بازی‌ها سخت‌تر خواهد شد و تیم‌ها قوی‌تر و با آمادگی بیشتری به مصاف حریفان خواهند رفت.

وی افزود: بازیکنان ما هم باید هوشیار باشند و حریفان را دست‌کم نگیرند تا اشتباهی که ۴ سال پیش صورت گرفت دوباره تکرار نشود. بازیکنان باید تا سوت پایان بازی برای موفقیت بجنگند، چراکه بارها اتفاق افتاده تیمی که خود را برنده می‌دانست در ثانیه‌های پایانی پیروزی را ازدست‌داده است.

مهاجمان ایران نقش تعیین‌کننده دارند

کارشناس فوتبال کشورمان بابیان اینکه مهاجمان ایران شرایط خوبی نسبت به سایر بازیکنان دارند گفت: یکی از خطوط قدرتمند تیم ملی ایران خط حمله است، ما مهاجمان بزرگی داریم که در لیگ‌های معتبر دنیا بازی می‌کنند و جزوه بهترین مهاجمان هستند. مهار آنها برای بسیار از تیم‌ها مشکل است و مدافعان حاضر در جام ملت‌های آسیا نگرانی خاصی از مقابله با مهاجمان ایران دارند. طارمی، قایدی، جهانبخش، آزمون و مغانلو هرکدام ویژگی‌های خاصی دارند که برای هر خط دفاعی دردسرساز خواهند شد. امیدوارم مهاجمان تیم ملی کشورمان از فرصت‌هایی که به دست می‌آورند بهترین استفاده را ببرند.

زنگ خطر به صدا درآمد

مهاجم پیشین استقلال با ابراز نگرانی از گلی که مقابل فلسطین دریافت کردیم تأکید کرد: باید خط دفاع را برای بازی بعد ازلحاظ روحی و روانی آماده کنیم، گلی که از فلسطین دریافت کردیم زنگ خطر را برای کادر فنی به صدا درآورد. هرچند با شناختی که از کادر فنی باتجربه، خصوصاً قلعه‌نویی سراغ داریم می‌دانیم که به دنبال برطرف کردن این نقطه‌ضعف هستند و نمی‌خواهند دوباره این اتفاق رخ دهد. تیم ملی کشورمان همان‌طور که در فاز حمله بدون نقص است باید در فاز دفاعی هم بی اشتباه باشد تا بدون دریافت گل به مراحل بالاتر برود.

هنگ‌کنگ خطرناک‌تر از فلسطین است

منوچهری در خصوص تیم ملی هنگ‌کنگ که حریف بعدی ایران است عنوان کرد: تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ به‌مراتب بهتر از فلسطین است و باید یک بازی خوب را مقابل این تیم آسیای شرقی انجام دهیم. بازیکنان هنگ‌کنگ سرعتی هستند و باید در فاز دفاعی مراقب ضد حمله‌های این تیم باشیم. برای صدرنشین شدن و رفتن به مرحله بعد باید هنگ‌کنگی‌ها را هم با اختلاف گل زیاد شکست دهیم تا بدون دغدغه و باروحیه خوب به مرحله بعد صعود کنیم.

شانس قهرمانی برای ایران و ژاپن

کارشناس فوتبال کشورمان درباره اینکه کدام تیم بیشتر شانس قهرمانی دارد گفت: با توجه به نتایجی که در اولین روز رقابت‌ها رقم خورد همچنان شانس ایران و ژاپن بیشتر از سایر تیم‌ها است. البته کره جنوبی و استرالیا هم شانس دارند، عربستان هم اگر مشکلاتش برطرف شود یکی از گزینه‌های قهرمانی است اما اعتقاددارم اگر بازیکنان ما دچار حاشیه نشده و تمرکز خود را از دست ندهند قطعاً می‌توانند بعد از گذشت ۴۷ سال قهرمانی را به ارمغان بیاورند.

پیشرفت محسوسی فوتبال آسیا

منوچهری در پایان خاطرنشان کرد: فوتبال آسیا نسبت به چهار سال گذشته پیشرفت محسوسی داشته و حالا دیگر تیم ضعیف وجود ندارد. در این دوره می‌بینیم که ویتنام و هنگ‌کنگ هم تیم‌های بزرگ را به دردسر انداخته و نشان دادند که در فوتبال سرمایه‌گذاری کرده و پیشرفت خوبی داشته‌اند؛ بنابراین لازم است که فوتبال ما هم به زیرساخت‌ها اهمیت بیشتری دهد و برای فوتبال پایه ارزش بیشتری قائل شود تا فوتبال کشورمان از علم روز فوتبال عقب نماند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از